Spokojenější s výkony zatím mohou být fotbalisté FK Krnov, kteří se nacházejí na třetí příčce tabulky soutěže a o víkendu mohou svou situaci ještě vylepšit. „V utkání na hřišti Českého Těšína jsme podali velmi dobrý výkon. Kluci dodrželi naši stanovenou taktiku, ke které přidali obětavost a zodpovědnost. Nakonec nám to přineslo velmi cenné vysoké vítězství, které nás posunulo v tabulce nahoru,“ říká kouč Krnova Antonín Hudský.

Krnovští v posledních utkáních válí a potvrdit výbornou formu budou chtít i v neděli, kdy od 16.30 hodin přivítají před vlastními příznivci celek Moravanu Oldřišov. „Poslední zápasy nám vyšly. Do týmu dobře zapadl Krčmařík z Opavy, jemuž se střelecky daří. Chceme každopádně přesvědčit dobrou hrou naše příznivce i v neděli na domácí půdě s Oldřišovem, že na to máme. Věřím, že utkání zvládneme a budeme naplno bodovat,“ dodává krnovský trenér, který bude mít svůj tým pohromadě.

Čtyři body za remízu

Z nejhoršího se vymotali v posledních dvou domácích zápasech fotbalisté Jiskry Rýmařov, kteří získali čtyři body za remízu s Hradcem nad Moravicí a za vítězství s Frenštátem pod Radhoštěm. Nově budující se rýmařovský tým to vyneslo z posledního místa v tabulce krajského přeboru, což je pro celý kolektiv povzbuzující.

„Poslední vítězství nad Frenštátem jsme již nutně potřebovali. Byli jsme v utkání lepší a mohli vyhrát větším rozdílem. V závěru jsme si utkání zbytečně zkomplikovali. Soupeř po snížení otevřel hru a my jsme nedokázali využít hned několik vyložených příležitostí. Hlavní je, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ vrací se kouč Jiskry Petr Kostelník k nedělní výhře nad valašským týmem. Rýmařovští mají před sebou další důležité utkání.

V sobotu od 16.30 hodin nastoupí na půdě Čeladné, která také nemá bodů na rozdávání. „Tým si dokázal, že může vyhrávat a pokusíme se o to i v Čeladné. Víme ale, že nás tam nečeká lehký zápas,“ dodal ještě rýmařovský lodivod.

Slavoj chce zvítězit

V soutěži I. A třídy se daří fotbalovému Slavoji Bruntál. Bruntálští po pěti odehraných kolech neokusili hořkost porážky a okupují druhou příčku v tabulce.

„V minulém zápase ve Velkých Hošticích jsme byli blízko vítězství. Škoda nevyužitých brankových příležitostí v závěrečných minutách. Myslím ale, že bod zvenku je cenný,“ říká kouč Slavoje. Ještě vylepšit svou situaci mohou fotbalisté Slavoje Bruntál v nedělním odpoledni, kdy nastoupí na vlastním hřišti proti celku Ludgeřovic.

Zápas začíná v 16.30 hodin a Slavoj věří i v podporu svých fandů, kteří se začínají vracet do ochozů. „V neděli bereme jen vítězství,“ zní hlas z lavičky Slavoje Bruntál.