Výkop atraktivní exhibice je stanoven na sedmnáctou hodinu. Ve výčtu hvězd nechybí například bývalý řízný stoper Martin Latka, v záloze sešívaných pak budou operovat Tomáš Mičola s Karolem Kiselem. Na hrotu nebudou chybět Pavel Fořt, Zdeněk Šenkeřík nebo opavský odchovanec Zbyněk Pospěch. V dresu Opavy se představí Zdeněk Pospěch, Lumír Sedláček či Zdeněk Partyš. „To jsou asi taková nejzvučnější jména. V jednání máme ještě několik dalších zajímavých jmen, o jejich účasti se ale rozhodne až na poslední chvíli. Věřím však, že se nám ještě někoho podaří ulovit,“ pousmál se jeden z hlavních organizátorů celé akce Jan Holouš.

Rýmařov slaví výhru v přípravě
Rýmařov slaví výhru v přípravě, zahodil ale i spoustu šancí

Program ale na stadionu v Albrechticích začíná už ráno, exhibice starých gard bude pouze jakýmsi vyvrcholením. „V dopoledních hodinách se uskuteční oblíbený Anděl CUP starších žáků, na kterém bude startovat deset týmů a jehož patronem je kapitán Opavy Honza Žídek. Poté bude následovat přátelské mezinárodní utkání mladších žáků mezi FK Město Albrechtice a polskou Białou,“ prozradil druhý z organizátorů Pavel Rejda a doplnil, že po skončení utkání starých gard bude na programu ještě letní kino, které organizuje Město Albrechtice.

Vstupné na odpolední zápas činí 100 korun a veškerý výtěžek bude rozdělen mezi nemocného Honzíka z Kravař, zkrátka nepřijde ani jedna konkrétní rodina z jihu Moravy, která byla zasažená nedávným tornádem. Jeden z přítomných šťastlivců navíc může vyhrát dres fotbalové reprezentace. „Na loňský zápas v Krnově mezi starou gardou Opavy a výběrem Krnovska a Osoblažska přišlo 680 fanoušků, když se tomuto číslu alespoň přiblížíme, budu moc rád. A když jej překonáme, budu samozřejmě ještě radši,“ uzavřel Jan Holouš s úsměvem.