O čtvrtfinálové bitvě domácího Německa se Španělskem hovořil expert Deníku Miloslav Brožek jako o předčasném finále, které nabídne parádní a napínavý fotbal. A měl pravdu. „Potvrdila se má slova, byl to skutečně krásný zápas,“ řekl Miloslav Brožek, kouč druholigové rezervy olomoucké Sigmy, jenž dříve vedl také Opavu.

Španělé rozhodli o postupu v předposlední minutě prodloužení. „Němci prohráli trochu smolně. Španělé však potvrdili svou extratřídu. Byla radost vidět, jak napadají, jak během hry přepínají a v jaké je to vše rychlosti,“ smekl před kvalitou Španělů Miloslav Brožek.

„Do druhého poločasu Němci prostřídali a paradoxně jim pomohl inkasovaný gól. Bylo neuvěřitelné, jak do toho začali šlapat. Nejen, že tlačili, ale neustále podnikali rychlé protiútoky. Měli kvalitu, byli nebezpeční a dokázali v závěru vyrovnat,“ vykládal Miloslav Brožek.

Ještě než Němci v samém konci prodloužení inkasovali rozhodující gól na 1:2, mohli sami vést. Ve 107. minutě nastřelil Musiala ruku ve vápně stojícího Cucurellu, sudí Taylor však k velkému překvapení penaltu neodpískal. „Podle mého byla jasná,“ prohlásil Miloslav Brožek.

„Vidím chybu nejen na straně rozhodčího, ale i co se týká VARu. Měla tam proběhnout kontrola. Ještě jsem zaregistroval, že se tam řešil možný ofsajd, ale ani ten se nekontroloval, nebyla ukázána kalibrovaná čára, takže dle mého hrubé ovlivnění zápasu,“ zdůraznil Miloslav Brožek.

Pro úvodní semifinále mezi Španělskem a Francií, které se hraje v úterý od 21 hodin, mírně favorizuje celek ze země galského kohouta. „Bude to další vrchol šampionátu. Španělé mají mistrovskou formu, ale pocitově věřím více Francouzům. Potvrzují, že mají turnajový tým,“ uvedl Miloslav Brožek.

Ve druhém semifinále mezi Anglií a Nizozemskem, jež odstartuje ve středu ve 21 hodin, by rád viděl, aby se Ostrované konečně ukázali. „Pro oslavu fotbalu bych byl rád, aby to Anglie, která reprezentuje Premier League, nejlepší soutěž světa, konečně rozbalila,“ nechal se slyšet Miloslav Brožek.

„Jinak mě mrzí vypadnutí Švýcarska právě s Anglií, která opět neexplodovala a vlastně znovu utekla hrobníkovi z lopaty. Švýcaři hráli fakt dobře a postup do semifinále si zasloužili. Taky musím ocenit rostoucí výkonnost Turků. S Nizozemci odehráli nádherný zápas,“ uzavřel Miloslav Brožek.