„Očekávám fantastický zápas. Anglie má spoustu skvělých ofenzivních hráčů. Třeba takoví Bowen, Watkins nebo Palmer, který letos nastřílel dvaadvacet gólů, se ani do základní sestavy nedostanou,“ začal s rozborem večerního duelu Miloslav Brožek. Podle jeho slov trenér Gareth Southgate sestavil pro šampionát v Německu zajímavý mix. „Některé hvězdy nevzal. Mám na mysli třeba Rashforda se Sterlingem. Zvolil správný mix. Chtěl mít zdravou lavičku a hladové hráče. Tým i po vystřídání má stále obrovskou kvalitu a sílu,“ podotkl devětačtyřicetiletý trenér.

Anglie se na posledním Euru probojovala až do finále, ve kterém padla s Itálií po penaltovém rozstřelu. „Trenér Southgate je náročný. Chce úspěch, nechal se slyšet, že pokud Anglie v Německu neudělá finále, tak je připraven skončit,“ přidává další postřeh Miloslav Brožek.

Bezesporu největší hvězdou Albionu je útočník Bayernu Mnichov Harry Kane, který se už za reprezentaci trefil třiašedesátkrát. „Mají také velmi silnou pravou stranu. Walker s Arnoldem patří mezi top hráče. Na druhé straně bude hrát Trippier, sice přes nohu, ale to nebude pro něj problém. Nesmíme opomenout brankáře Pickforda, který v letošní sezoně nechyběl ani minutu. Když se k tomu přidá hvězdný Bellingham a kapitán Kane, vyjde nám z toho opravdu neskutečně našlapaný tým, který může být ve finále,“ zdůraznil expert Deníku.

Když se podíváme na výběr trenéra Dragana Stojkoviče, tak i ten budí respekt. „Trenér Stojkovič je obrovskou osobností. Srbové se budou chtít rehabilitovat za nepovedený Katar, kde to vůbec nerozbalili. V Německu to bude v jejich podání jiné,“ myslí si Miloslav Brožek. „Pokud chtějí být Srbové úspěšní, musí se vyvarovat ztrát. Protože pokud nechají Anglii kombinovat, budou mít problém,“ pokračoval bývalý kouč Opavy. „Srbové mají nejvyšší tým na Euru, jejich silnou zbraní budou standardní situace,“ řekl ještě Miloslav Brožek.

Mezi největší hvězdy Srbů patří útočník Juventusu Turín Dušan Vlahović. „Je to velká osobnost. K velkým tahounům reprezentace patří Mitrovič, samozřejmě Milinković-Savić, Defenzivu pak drží stoper Pavlović. A pozor Srbové mají silnou lavičku, mají kým dostřídat. Ano, Anglie je favoritem, ovšem Srbsko má také svou kvalitu,“ zakončil Miloslav Brožek.