Ani jednomu celku už o nic nešlo. Domácí mohli v případě vítězství na čtvrtou pozici, Úvalno už bylo zachráněné. „Oba celky to pojaly tak, že si na závěr sezony chtěli zahrát pěkný fotbal, na taktiku se moc nehledělo, byla to taková hra pro radost," usmíval se domácí kouč Petr Hrdlička.

Fotbalisté Města Albrechtic byli na hřišti mírně lepší, také proto po první pětačtyřicetiminutovce vedli 2:1. „Měli jsme balón více pod kontrolou. Úvalno přijelo ten zápas vyloženě odehrát, s ničím si nelámali hlavu. My jsme zase chtěli uspět a trochu si udobřit fanoušky po těch posledních nepovedených utkáních," povídal dále Petr Hrdlička.

Asi nikdo netušil, že po přestávce padne ještě dalších sedm branek. „Hra byla pořád v naší režii, ale bylo to takové volnější. Všechno se odehrávalo v přátelské atmosféře. Ale cíl to splnilo, diváci se bavili," uváděl domácí trenér.

Avízo odskočilo protivníkovi na 3:1, ale hosté dokázali snížit. A to se v podstatě opakovalo až do stavu 5:4. Domácí vždy utekli na rozdíl dvou branek, ale hosté se vždycky přiblížili. Až na šestou trefu Města Albrechtic nenašli hráči Úvalna odpověď.

„Padaly docela pěkné branky. My jsme je tedy dostávali většinou po našich hrubých chybách. Dokonce padly i dva kuriózní góly. Úvalno přelobovalo našeho vyběhnutého brankáře snad přes tři čtvrtě hřiště. A my jsme taky dali branku z půlky," vykládal lodivod Avíza.

Do utkání naskočila i jedna z legend albrechtického fotbalu, Jiří Mlčoušek. „Bylo nás málo, tak jsem přemluvil Jirku, ať si jde s námi zahrát. Fotbal už aktivně nehraje, je mu už sice přes čtyřicet, ale pořád to má v noze, až jsem koukal. Je to hráč, který má snad nejvíce startů z doby, kdy Město Albrechtice hrálo divizi. Hrál fakt hodně dobře," chválil svou netradiční posilu Petr Hrdlička.

Město Albrechtice si tak připsalo v posledním utkání letošní sezony „hokejové" vítězství nad Úvalnem 6:4 a skončilo na čtvrtém místě tabulky 1. B třídy. „Důstojně jsme se rozloučili se sezonou, vítězstvím před domácím publikem, za což jsem hodně rád," hodnotil Petr Hrdlička a pokračoval:

„Myslím, že konečné čtvrté místo je hezký výsledek a hlavně asi maximum, co jsme s týmem mohli dokázat. Trochu nám chybí větší hráčská kvalita, abychom mohli třeba pomýšlet na postup." Jestli bude ambiciózní kouč ve Městě Alberchticích pokračovat, je zatím ve hvězdách. „Můžu říct jediné. Jednáme," uzavřel trenér Avíza.

Město Albrechtice - Úvalno 6:4 (2:1)
Branky Města Albrechtic: Burda 3, Hricko, Baczke, Chovanec
Město Albrechtice: Šípek - Pavlíček, Baczke (Mlčoušek), Mrukvia, Kalla - Hricko, Štěpán Ondra, Slyný, Chovanec - Burda, Bušos. Trenér: Petr Hrdlička