Hosté od počátku ukazovali, že rozhodně nepřijeli do Rýmařova odevzdat všechny body. Jenomže ani domácí nechtěli nechat nic náhodě a do svého protivníka se zakousli.

Skóre otevřel domácí Václav Vaněrek. K němu se o několik minut později přidal i Jakub Mitov. Když pak Jakub Holuša zvyšoval už na 3:0 pro Jiskru, zdálo se být jasno. Kravařím se sice podařilo snížit na 3:1, ale poslední slovo měli opět dorostenci rýmařovské Jiskry. Na konečných 4:1 pro domácí pak ještě upravil Khachik Gevorgyan.

Mládežníci Jiskry Rýmařov tak úspěšně vstoupili do nového ročníku krajského přeboru a v sobotu zajíždějí na půdu Kopřivnice, odkud určitě také budou chtít přivézt cenné body.

TJ Jiskra Rýmařov - SK Kravaře 4:1
Branky Rýmařova: Vaněrek, Mitov, Holuša, Gevorgyan

Fotbalisté Jiskry Rýmařov mají nové hřiště s umělým trávníkem třetí generace

Po opakovaném úsilí Tělovýchovná jednota Jiskra uspěla při podání žádosti o dotaci na rekonstrukci hřiště na ulici Žižkova. Nekvalitní šotolinová plocha a navazující část zarostlého a zpustlého pozemku se proměnila na tréninkové hřiště s umělým trávníkem třetí generace, které se tak stalo chloubou sportovců i města.

Kromě výstavby podloží a povrchu vlastního hřiště došlo k odvodnění parcely, obnovy oplocení, výstavbě chodníků a umělého osvětlení plochy. Celý areál je rovněž připraven na zapojení kamerového systému. Hřiště bude využito nejen pro fotbalový oddíl, ale také pro potřeby škol a zájmových sdružení.

Celkové náklady na rekonstrukci rýmařovského hřiště představují 9,8 milionů Kč. Z toho 9 milionů Kč bylo poskytnuto z rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko. V současné době je stavba dokončena a zkolaudována. Poděkování patří specializované pražské firmě, která odvedla kvalitní práci v dohodnuté ceně a termínu.

Zároveň patří poděkování zástupcům Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko a města Rýmařov, bez jejichž finanční pomoci by se rekonstrukce hřiště nerealizovala.