Utkání začali lépe domácí fotbalisté, kteří hostující tým přehrávali a vytvářeli si příležitosti ke vstřelení branky. Rýmařovští hráči byli zatažení a snažili se ohrozit branku Mohelnice z brejkových situací. Ty se ale s efektem v prvních pětačtyřiceti minutách vůbec nesetkávaly a vážným nebezpečím pro domácí obranu nebyly.

Aktivní domácí tým se tlačil do velkého vápna Rýmařova a měl další dobré možnosti ke vstřelení branky. V první půli nevýrazní hosté se před poločasem nechali zaskočit a dvakrát inkasovali.

Do druhého poločasu nastoupil rýmařovský tým jako vyměněný. Hosté od začátku diktovali tempo hry a převzali iniciativu na svou stranu. Jiskra si vytvářela šance. Jednu z nich proměnil už ve 48. minutě David Furik po přihrávce Lesáka a vrátil hosty do zápasu.

Hned o další minutu později se Rýmařovští radovali podruhé. Urbánek našel přesnou přihrávkou naběhnutého Lesáka a ten se nemýlil. Začínalo se znovu.

Domácí se už tak neprosazovali, jako v první půli a tahali za kratší konec. I přesto se Mohelnice dokázala po kombinační akci dostat do velkého vápna Jiskry, kde hosté zahráli nedovoleně. Rozhodčí nařídil proti Rýmařovu penaltu. Hostující brankář Kubját ale vytáhl bravurní zákrok a podržel své spoluhráče.

O obrat zápasu se postaral v 67. minutě Tomeček, který využil nahrávku od Lesáka. V 76. minutě se skóre navýšilo už na 4:2 ve prospěch Jiskry. V utkání velmi aktivně hrající Lesák opět našel svojí přihrávkou Němce a ten šanci proměnil.

Hosté se tlačili do mnoha šancí a bylo na nich znát, že chtějí svého soupeře porazit. Po dalším průniku hostujícího hráče přišel faul tentokráte v šestnáctce domácích a pokutový kop zahrávala Jiskra. Jiří Lesák ale penaltu stejně jako jeho soupeř neproměnil. V dalším průběhu ale talentovaný rýmařovský hráč své zaváhání napravil a v 85. minutě zužitkoval přihrávku Němce ke stanovení konečného výsledku na 5:2 pro Rýmařov.

„V první půli jsme hráli hodně špatně. V naší hře byla spousta chyb a nepřesností a také jsme se přizpůsobili hře soupeře. Do druhé půle jsme nastoupili v mírně upraveném rozestavení a snažili jsme se hrát svoji hru. To se nám podařilo a zápas jsme otočili," řekl k utkání dorostenců Rýmařova trenér Tomáš Durna.

Další přípravný zápas sehrají dorostenci Jiskry v sobotu 7. března na hřišti divizního Jeseníku

Mohelnice - Jiskra Rýmařov 2:5 (2:0)
Branky Rýmařova: Lesák 2, Němec, David Furik, Tomeček
Jiskra Rýmařov: Kubját - Cabák, Zifčák, Kováč, David Furik - Král (Urbánek), Lesák, Vajdík, Raušer - Němec, Tomeček. Trenér: Tomáš Durna