Do utkání v Bílovci šli Rýmařovští s cílem prodloužit úspěšnou sérii a odvézt ze soupeřova hřiště body. Zápas byl ale od úvodních minut velmi vyrovnaný. Jak domácí Bílovec, tak i hosté z Rýmařova si vytvářeli spoustu dobrých střeleckých příležitostí. Domácí se chtěli na svého soupeře vytáhnout a notně jej zlobili.

Branky nepadaly až do 43. minuty, kdy se radovala Jiskra. Hostující Kováč poslal přesnou přihrávku Sudkovi, který gólem do šatny Bílovce zajistil hostům těsné jednobrankové vedení.

Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe rýmařovským fotbalistům. Ve 48. minutě se dostal před velkým vápnem Bílovce k míči Tomeček a střelou pod břevno navýšil vedení Rýmařova na 2:0. Domácí hráči se v dalším průběhu druhé poloviny utkání snažili o zvrat ve vývoji, ale vynikající Kubját v brance Rýmařova tým třemi perfektními zákroky výrazně podržel.

V 75. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchu rýmařovský Lesák a Jiskra dohrávala zbytek utkání o deseti hráčích. Domácí se snažili alespoň korigovat, ale dobře organizovaná hra Rýmařovských jim nic nedovolila.

Dorostenci Jiskry si tak odvezli z Bílovce tři body za vítězství 2:0 a příští neděli pokračují v soutěži dalším utkáním ve Vítkově. „Dnešní zápas nebyl vůbec jednoduchý. Soupeř nás hodně potrápil. Museli jsme se obejít bez dvou hráčů základní sestavy, ale kluci opět prokázali, že umí zabojovat. Musím opět pochválit našeho gólmana Ondru Kubjáta, který ke konci zápasu vytáhl tři skvělé zákroky, které mohly skončit gólem a hodně tak tým v těžkých chvilkách podržel," řekl k utkání kouč rýmařovské Jiskry Tomáš Durna.

FK Bílovec - Jiskra Rýmařov 0:2 (0:1)

Branky: 43. Sudek, 48. Tomeček

Jiskra Rýmařov: Kubját Pavel Kopeček, Skrutek, Zifčák, Kováč Seifert (46. Raušer), Lesák, Vajdík, Sudek (60. Urbánek) Tomeček, Daniel Kopeček. Trenér: Tomáš Durna. (st)