Krnov – Heřmanice 2:4 (2:1)

Čtyřbrankový nedělní debakl na půdě Bruntálu ve středu vystřídaly vítězné ambice. „Rozhodně vyhrajeme,“ nepřipouštěli si krnovští starší dorostenci zaváhání. Domácí ale vstoupili do utkání opatrně. Vzájemné oťukávání ve středu pole rozčeřil až Marcel Cudrák. V 11. minutě unikl po levém křídle Kostrhoun a přesným centrem našel Cudráka, který přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre zápasu.

První poločas se nesl především v duchu krnovského tlaku. Hosté jen nakopávali dlouhé míče, jež převážně končily na hlavách nejistých domácích obránců. V 18. minutě se mohli Rückerovi svěřenci radovat po druhé. Z přibližně dvaceti metrů vypálil Moravec, jehož prudká střela jen minula břevno.

Neproměněné šance

Z velké převahy domácího týmu pramenily další šance v heřmanické šestnáctce. V síti soupeřova brankáře ale neskončila ani téměř gólová spolupráce Cudráka s Moravcem. Právě autor první branky byl režisérem domácí ofenzívy. Pravý záložník hýřil aktivitou a nabízel spoluhráčům dobré míče. Tak jako v 37. minutě při rohovém kopu. Míč po hlavičce směřoval do sítě, odkud jej vytěsnil hostující hráč z brankové čáry.

Nedáš, dostaneš

Ve středu platilo pověstné pravidlo dvojnásob. V 38. minutě přišla Tejčkova trestuhodná chyba. Domácí gólman přistoupil ke skákavému centru z šestnáctky soupeře až příliš laxně a heřmanický útočník jej přehlavičkoval. Hosté se ale neradovali dlouho. Ještě do přestávky strhl vedení na stranu Krnova Biskup. Ve 42. minutě unikl po pravé straně Cudrák a poslal dlouhý míč na Kostrhouna. Ten okamžitě přihrál Biskupovi, který skóroval přesným zásahem k tyči.

Obrovské chyby

Úvod druhého poločasu patřil Heřmanicím.V55. minutě se hostující útočník vydal na exkurzi do krnovské obrany. Zadní řady domácího týmu ale znovu nepochopitelně selhaly, soupeř obešel dva hráče a střelou z hranice šestnáctky překonal Tejčka podruhé. Hosté vsadili na nakopávané míče, laciná taktika ale na Krnov překvapivě platila. Výsledkem byla další jen těžko uvěřitelná chyba v 65. minutě. Pro skákavý míč se seběhli domácí stoper, bek a gólman Tejček. Ani trojnásobná přesila však nezabránila jedinému hráči soupeře v tom, aby skóroval prakticky do prázdné branky.

Dílo zkázy hosté dokonali o necelých deset minut později. Další z nakopnutých míčů u rohového praporku převzal soupeřův útočník, po lajně obešel tři statické krnovské obránce a přesnou střelou přidal čtvrtou branku. Sny o domácím vítězství se definitivně rozpustily. V závěru Rückerovi svěřenci znovu diktovali tempo. Nastěhovali se na polovinu soupeře, ale z drtivého tlaku gól nevykřesali. Do kolen je totiž srazila opětovná marnost v koncovce. Ledvoň neproměnil takřka jistou gólovku z pěti metrů, záhy vyhořel i Fuska, jenž neprotlačil míč do prázdné branky.

Branky: 11. Cudrák, 42. Biskup. Krnov: Tejček, Čandas, Biskup, Šimčík, Ledvoň, Krpec, Moravec, Turčák, Cudrák, Dvořák, Kostrhoun. Trenér: Pavel Rücker.

Marcel Cudrák: Dostáváme strašně laciné branky

V domácím utkání s Heřmanicemi jste překvapivě prohráli, čím to?

Myslím si, že porážka nebyla zasloužená, ale bohužel soupeři umí proměnit své šance v góly, což je náš nedostatek. Dalším faktorem našeho neúspěchu byly dvě neomluvitelné hrubky gólmana a defenzivy. Dostáváme strašně laciné branky, což nás na konci zápasu vždy mrzí.

V prvním poločase jste přitom měli převahu a soupeře jste tlačili, vedli jste 1:0, posléze 2:1. Co vás zlomilo?

Po prvním poločase by se nikdo nemohl divit, kdyby byl výsledek 3:0. Ovšem kvůli neproměněným šancím a chybám v defenzivě jsme si skóre nepohlídali a šli jsme do kabin za stavu 2:1.

Dva góly jste dostali po velkých minelách v obraně. Trápí vás defenzíva?

Ano, je tomu tak. Ale chyba není pouze v defenzivě, kdyby jsme proměnili své šance, mohli jsme se radovat z výhry.

V prvním poločase, ale i v závěru druhého, jste měli několik vyložených šancí dát branku…

Ano, ke konci druhého poločasu jsme měli dvě vyložené šance, kdy se Fuska ocitl sám před gólmanem, ale svou šanci bohužel neproměnil. Nebo šance Ledvoně z malého vápna, která se musí proměňovat.

V zápase jsi dal jeden gól, druhý jsi připravil. Jsi za branku vůbec rád po prohraném zápase?

Z těchto branek nemám vůbec radost, chtěli jsme tři body a ty bohužel nemáme. Po čtyřech kolech máte zatím pouhé tři body.

Jaká je v týmu nálada?

Nálada je velmi špatná, nemáme týmového ducha a klíčového hráče, který by celý tým vedl k úspěchům.

Nečekal jsi, že po sestupu do nižší soutěže budete hrát o čelo soutěže, nikoliv na dně krajského přeboru?

Ano, naše předsezonní ambice byly vysoké, bohužel se jich nedržíme. Ale jsou za námi pouze čtyři kola, takže bych nemaloval čerta na zeď. Začátek sezony je však samozřejmě zklamáním.

Co je potřeba zlepšit, aby Krnov začal konečně vyhrávat?

Musíme se psychicky zvednout, proměňovat šance, nedostávat tolik branek. Ale hlavně musíme hrát jako tým a najít týmového ducha, který nám chybí.

Zítra hrajete s Dolním Benešovem, jaké jsou vyhlídky?

Vyhlídky jsou jasné, chceme si odvézt za každou cenu body.