Bez marodného kouče Tomáše Durny cestoval rýmařovský dorostenecký tým k dalšímu přípravnému utkání na jarní část krajské soutěže do Krnova. Roli kouče týmu převzal trenér A mužstva mužů Milan Furik a chtěl s týmem uhrát na hřišti favorita dobrý výsledek.

První poločas ještě v krnovské režii

Krnovský dorost hraje Moravskoslezskou divizi a první poločas se od úvodních minut vyvíjel v jeho prospěch. Zápas se hrál od začátku oboustranně v rychlém tempu. Domácí měli herní převahu a dávali hráčům Rýmařova lekci z kombinace.

Hostující Jiskra sice čelila stálému tlaku a množstvím útočných akcí domácích, ale snažila se také ze zajištěné obrany o nebezpečné protiútoky. Přes ráznou krnovskou obranu to ale hosté neměli vůbec jednoduché.

Jedinou větší šancí Rýmařovských v prvních pětačtyřiceti minutách byl rychlý protiútok do obrany Krnova, který zakončil střelou z voleje Adam Vajdík. Jeho nebezpečná střela ale těsně minula bránu domácích.

Osmělený Rýmařov

Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Fotbalisté Jiskry se více osmělili a měli míč častěji na kopačkách. Po kombinacích si Rýmařov začal vytvářet i střelecké příležitosti a šance. Jednu z nich v 75. minutě zužitkoval Kováč ve vedoucí branku Jiskry, když po kolmici Cabáka uklidil míč do sítě domácích.

O dalších deset minut později udeřilo ze strany hostů po druhé. Jiskra předvedla bleskový protiútok, po kterém Jiří Lesák předložil míč nabíhajícímu Tomečkovi, jenž byl zastaven před hranicí šestnáctky jen za cenu faulu. K přímému kopu se postavil Jirka Lesák a parádní trefou nedal krnovskému brankáři šanci.

Po druhém góle se Jiskra uklidnila a předváděla kvalitní fotbal. V závěru utkání se dostával do příležitostí po levé straně domácí Jakub Hrubý, ale svoji nadějnou akci nedotáhl až do konce.

A do třetice…

Když se neprosadil Krnov, tak udeřila Jiskra po třetí. V 83. minutě se po útočné akci rýmařovského týmu ve velkém vápně Krnova nejlépe zorientoval Adam Vajdík, jeho střelu brankář Krnova ještě vytěsnil, ale gólová dorážka Pavla Zifčáka znamenala už tříbrankový náskok Jiskry Rýmařov.

Na něm se už do konce zápasu nic neměnilo a dorostenecká Jiskra si kromě vítězství odvezla ze hřiště kvalitního dorostu Krnova i další zkušenosti.

V neděli 22. února startují mladší dorostenci Jiskry Rýmařov v Ostravě na halovém finálového turnaje O Pohár VV MSKFS.

FK Krnov - TJ Jiskra Rýmařov 0:3 (0:0)
Branky: Kováč, Lesák, Zifčák
Rýmařov: Kubját, Raušer, Skrutek, Zifčák, Sudek, Seifert, Vajdík, Cabák, Kováč, Lesák, Tomeček, Dan Kopeček