Uplynulou neděli sehráli dorostenci Rýmařova další ze série přípravných zápasů na mistrovské jaro na půdě ligového Hlučína. V prvním poločase utkání byli útočnějším týmem domácí hráči, kteří se tlačili k bráně Rýmařova. Jiskra musela odolávat spoustě útočným akcím Hlučína. Domácí se ale neprosazovali hlavně díky velmi dobré defenzivní činnosti rýmařovského kolektivu.

V útočné činnosti nebyli hráči Jiskry až tak viditelní, jako domácí soupeř. I přesto se dostali Rýmařovští do vedení. Ve 30. minutě vybídl Cabák přesnou přihrávkou Lesáka a ten nekompromisně uklidil za záda domácího gólmana.

Od zahájení druhé půli se hra vyrovnala. Do šancí se dostávali také fotbalisté Rýmařova. Jednu z nich mohl využít Kopeček, který byl v pokutovém území Hlučína faulován, rozhodčí ale penaltu neodpískal.

O deset minut později přišlo vyrovnání. Po zaváhání v defenzívě hostujících fotbalistů se domácí prosadili a srovnali na 1:1. Hostující Jiskra se nechtěla spokojit jen s remízou a hrála na vítězství. V 76. minutě vyslal Vajdík na bránu domácích Lesáka, který byl ve vápně faulován a rozhodčí už byl nucen nařídit pokutový kop.

K němu se postavil Cabák a nekompromisní střelou nedal brankáři Hlučína šanci.

Také domácí nechtěli prohrát a hráli až do konce. Jiskra držela naději na vítězství až do devadesáté minuty. Po útočné akci Hlučína byl v pokutovém území hostů hodně sporně faulován jeden z útočníků Hlučína a rozhodčí s nařízením penalty vůbec neváhal. Domácí hráč se nemýlil a srovnal na konečných 2:2, což je pro hráče Rýmařova další výborný výsledek.

FC Hlučín - Jiskra Rýmařov 2:2 (0:1)
Branky Hlučína: Lesák, Cabák z pokutového kopu
Jiskra Rýmařov: Kubját - Kováč, Cabák, Skrutek, Zifčák - Dan Kopeček, Lesák, Vajdík, Raušer - Tomeček, Urbánek, střídali: Hořínek, Oláh, Seifert. Trenér: Tomáš Durna