Rýmařovští se dostali do brzkého vedení, když v 6. minutě zahrával Kubját standardní situaci a před hostujícím gólmanem se nejlépe zorientoval Sacký.

To bylo od Rýmařovských z prvního poločasu bohužel vše. Hosté hráli v hlubokém bloku a domácím se nedařilo překonat jejich obrannou linii. Jiskra se snažila těžit z nakopávaných míčů za obranu, které si ale soupeř pohlídal. Darkovičkám se dokonce podařilo do přestávky vyrovnat, když samostatný nájezd na gólmana proměnil hostující Hanus.

Pokud chtěli myslet domácí na vítězství, tak museli do druhého poločasu vstoupit o mnoho aktivněji, s větším důrazem a lepším pohybem bez míče. To se jim ve druhé polovině utkání dařilo a odměnou byla branka z 50. minuty, kdy Vajdík našel Tomečka a ten poslal svůj tým do vedení.

Druhou asistenci v zápase přidal Kubját, když jeho pas našel Sekaninu a ten zvýšil na 3:1. Běžela 60. minuta a Sekanina našel před brankou Vajdíka, který po pěkné individuální akci zvýšil stav zápasu a přinesl klid na kopačky domácím. Hostům se nedařilo kombinovat a často ztráceli v poli míče.

Jednu takovou ztrátu potrestal Vajdík, když mu míč naservíroval Sacký. Jiskra ožila a další branku přidal dezorientovaný hostující obránce Balgar, který si srazil míč do vlastní brány. Poslední branku utkání vsítil Vajdík a stanovil tak konečné skóre na 7:2 pro Rýmařov.

Další zápas odehrají dorostenci Jiskry v sobotu ve Vávrovicích. „I když jsme si v první půlce vytvářeli spoustu šancí, nedokázali jsme je proměnit a téměř každá střela letěla mimo bránu. V druhé půli už to bylo o mnoho lepší. Kluci přidali ještě více na aktivitě a zpřesnili střelbu, což se ukázalo na skóre. Těší mě, že jsme napravili zaváhání v Kobeřicích, kde jsme odehráli velmi špatný zápas," zhodnotil zápas trenér rýmařovského dorostu Tomáš Durna.

Rýmařov - Darkovičky 7:2 (1:1)
Branky Rýmařova: Vajdík 3, Sacky, Tomeček, Sekanina, vlastní
Rýmařov:
Vílímek - Válek (85. Kraus), Kováč, Pavel Kopeček, Kubját - Sacký, Vajdík, Nebes (87. Juřena), Raušer (56. Lašák) - Tomeček, Sekanina (76. Matějíček). Trenér: Tomáš Durna