Hosté‚ kteří vyhráli v loňské sezóně suverénně skupinu mladšího dorostu, a letos doplnili své starší kolegy‚ přijeli do Krnova jako favorit a chtěli urvat všechny body. Domácí hráči však nechtěli prodat svou kůži lacino a do utkání vstoupili velice aktivně.

Hned ve třetí minutě se dostal do slibné šance domácí Šmíd‚ střetl se však při souboji s brankařem hostů a musel pro zranění střídat. To bylo pro domácí hned na začátku značné oslabení. Krnovští však v aktivitě nepolevili a hned o čtyři minuty později se v obrovské příležitosti ocitl domácí Valík‚ ale ze sedmi metrů branku přestřelil.

Hosté byli v útlumu a domácí se dostávali do dalších šancí‚ které však neproměnili. Nejprve Košárek minul těsně bránu a poté vychytal Uherka hostující gólman Tomečka.

A tak dle pořekadla „Nedáš, dostaneš"‚ udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu domácí špatně odkopli míč a ten se odrazil k hostujícímu Kalousovi (hráči‚ který hraje na střídavý start za Sigmu Olomouc) a ten se krásně opřel do míče‚ který z třiceti metrů krásně zapadl k pravé tyči domácího gólmana Zakopčana. Tento gól stanovil také konečný výsledek prvního poločasu na 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí s cílem vyrovnat. Dostali se opět do několika slibných šancí‚ které však nebyly proměněny. Tu největší spálil Košárek. Krnovští fotbalisté se snažili dále útočit‚ více otevřeli obranu a toho po rychlém brejku opět využili hosté a zvýšili své vedení po brance Kuchaře na 2:0. Minutu před koncem pak ještě rozvlnil síť v brance domácího gólmana hostující Vladík a stanovil konečný výsledek utkání na 0:3.

„Myslím‚ že jsme si dnes nezasloužili prohrát‚ bohužel jsme neproměnili ani ty největší šance, a to se s takovým silným soupeřem nemůže stávat. Máme ale jedno z nejmladších mužstev v divizi a určitě se budeme ještě zlepšovat a v dalších utkání se dostaví lepší výsledky" ‚ zhodnotil utkání domácí trenér Marcel Cudrák.

FK Krnov - SK Hranice 0:3 (0:1)
Branky: Kalous‚ Kuchař‚ Vladík
FK Krnov: Zakopčan - Matějíček‚ Čarnecký‚ Drahotušský‚ Krupík Šimeček‚ Uherek‚ Havlíček‚ Košárek Šmíd‚ Valík. Střídali: Vodička‚ Ostrák‚ Mohyla‚ Simichanidis‚ Urban. Trenér: Marcel Cudrák st.