Škoda neproměněných šancí

Starší dorost Avíza sehrál s vedoucím celkem krajského přeboru vyrovnanou partii. A po povedeném prvním poločase to vypadalo, že domácí mohou lídra i porazit. Už v desáté minutě otevřel skóre Kutlák. Hostům se o šest minut později podařilo vyrovnat, ale do přestávky si ještě vzali slovo Albrechtičtí. Kropáč poslal domácí do vedení.

Jenomže úvod druhé půle se Avízu vůbec nevydařil. Petřkovice dvěma trefami během osmi minut otočily skóre. „Bylo to jako na houpačce, pořád se to přelévalo," poznamenal domácí trenér Tomáš Kropáč.

A měl pravdu. Naději na body přiblížil vyrovnávací ranou Láníček, 3:3. Albrechtice si pak vytvořily veliké šance. „Dali jsme dvě tyčky, Láníček selhal v jasné tutovce. A to nám nejspíše zabránilo Petřkovice porazit," povzdechl si Kropáč.

Naopak hosté byli produktivnější. V devětašedesáté minutě vykročili za vítězstvím Petřkovičtí. V posledních vteřinách pak přidali ještě pátou branku. „To už padlo při hře vabank. Kluci ale podali super výkon, je to příslib do dalších utkání," zhodnotil trenér domácích.

Avízo Město Albrechtice - Odra Petřkovice 3:5 (2:1)
Branky: 10. Kutlák, 34. Kropáč, 61. Láníček - 16. a 48. Holiš, 55. Babič, 69. Václavík, 80. Čepura
Město Albrechtice: Darda - Balicki, Fabián, Muroň, Král - Kocián (60.Hudeček), Kropáč, Banovec (46. Láníček), Škerko (60. Červinka) - Kutlák, Pospíšil

Pět branek ve druhé půli

To mladší dorostenci si výsledkově vedli o mnoho lépe. „Petřkovice proti nám postavily věkově mladší tým, a tak jsme byli po celou dobu lepším mužstvem," povídal Tomáš Kropáč. V první půli to ale na žádný vysoký výsledek rozhodně nevypadalo. Mladíci z Petřkovic po celou dobu drželi s Avízem krok.

„Bylo to hlavně díky výbornému výkonu jejich stopera. Ten likvidoval všechny naše rozvíjející se šance," popisoval domácí kouč. Navíc se hosté na konci první půle dokonce ujali vedení. „Tomu předcházela zbytečná ztráta míče ve středu hřiště," objasnil Kropáč.

Po přestávce se ale všechno změnilo. Domácí v úvodu druhé půle vyrovnali po trefě Hlávky. Hned po něm přidal dva góly Pospíšil a o vítězi bylo jasno. Skóre na konečných 5:1 pro domácí upravili ještě Banovec s Láníčkem.

„Otočili jsme trpělivou kombinační hrou. A to jsme ještě mnoho dalších šancí nevyužili," uzavřel kouč Avíza.

FK Avízo mladší dorost - FC Odra Petřkovice 5:1 (0:1)
Branky: 50. a 65. Pospíšil, 48. Hlávka, 67. Banovec, 75. Láníček - 38. Mirga
Město Albrechtice: Bílka - Schaffartzik, Láníček, Nečesaný M., Hlávka, Mikula, Banovec, Pospíšil, Světlák, Petřík, Červinka. Střídali: Koždoň, Strýček