Ne Zdeněk Žáček, nýbrž Jan Jedlička usedne do trenérského křesla fotbalového Slavoje pro nadcházející sezonu. Překvapivou zprávu prozradil místopředseda bruntálského klubu Jiří Domiter ve čtvrtečním on-line rozhovoru pro Deník.cz.

On-line rozhovor s Jiřím Domiterem najdete zde!

"Kvalitních trenérů je v okrese Bruntál málo, to je jasné. Vedením hlavního mužstva byl Výkonným výborem pověřen pan Jedlička a sám si vybere svůj realizační tým," odpověděl Domiter hned na první dotaz jednoho z čtenářů.

Náhradní termín on-line rozhovoru v bruntálské redakci se obešel bez avizované účasti Zdeňka Žáčka. Bývalý trenér posledního celku krajského přeboru, který sám nedávno prohlásil, že povede Slavoj i na podzim navzdory bídným výsledkům, se do bruntálské redakce nedostavil.

Staré Město je pro Slavoj přítěží

Někteří čtenáři mu přitom ve svých příspěvcích dávali sestup za vinu: "Pane Žáčku, nestydíte se? Dovést klub k sestupu a k ostudě je bolestné. Nechat si však vyplácet jako trenér odměny či cesťáky je ubohé. Na žáky peníze nejsou a vy tohle. Kdyby jste měl kousek cti, tak ihned odejdete zpět do své dědiny a nebudete nám dále škodit. Uposlechněte tuto výzvu fanoušků?"

Jiří Domiter svého klubového kolegu v jeho nepřítomnosti bránil. "Pan Žáček nebere ve Slavoji ani korunu, cesťák dostává jen jeho syn Martin, který v týmu chytá. A co se týče kolektivu, s týmem v takovém stádiu a rozpoložení by nic neudělal ani trenér Brückner. Pan Žáček za nic nemůže," odpověděl.

K tragické sezoně bruntálského mužstva, které po mizerném jaře, řadě debaklů a bez jediné výhry sestoupilo po roce zpátky do I.A třídy, se však čtenáři při svých dotazech téměř nevraceli. Část otázek směřovala například k nevydařené fůzi se Starým Městem. Podle Domitera spojení obou klubů nepřineslo vůbec nic pozitivního.

"Momentálně Slavoj táhne celé Staré Město od elektřiny až po stočné. Tato částka se pohybuje okolo 40 tisíc ročně a od Starého Města nedostáváme ani korunu. Za Slavoj mohu říct, že Staré Město je teď pro klub bohužel přítěží, proto se chceme rozpojit," vysvětlil.

Domiter bere sedm tisíc, z kasy Slavoje však ani korunu

Trnem v oku mnoha fanoušků zřejmě zůstal bývalý předseda bruntálského klubu Jiří Marada, který se na podzim zasadil o odvolání současného trenéra Jedličky. "Proč pořád platíme pokuty? Kdo za to zodpovídá? Za poslední období jsou to desítky tisíc. Když byl Marada v čele, tak zrušil mužstvo v I.A třídě a hned jsme platili třicet tisíc," připomněl čtenář Ivan vysokou pokutu za pozdní odhlášení z krajské soutěže.

"Upozorňovali jsme Výkonný výbor, že pro I.A třídu a krajský přebor nemáme hráče. Kdyby byl tehdejší sportovní manažer klubu mužem na správném místě a odhlásil I.A třídu včas, žádná pokuta by nebyla. Místo toho jsme mohli nabídnout soutěž jinému klubu a ještě by nám za to zaplatili. To je jasné pochybení," zdůraznil Jiří Domiter.

Místopředseda Slavoje musel diskutujícím několikrát vysvětlovat současnou finanční situaci klubu, který je prý zbaven veškerých dluhů, a podmínky plynoucí ve prospěch bruntálské generality.

"Pan Stefanovský, já i výkonný výbor momentálně nebereme z kasy Slavoje ani korunu, všechny finanční záležitosti jsou volně k nahlédnutí u pana Zbořila. Já jsem zaměstnanec Úřadu práce, dostávám sedm tisíc čistého za měsíc. Nemám důvod něco tajit," nelámal si hlavu s podrobnostmi.

Slavoj touží po návratu Daniela Hoffmana

Ve čtvrtečním on-line rozhovoru padly také kuriózní otázky. Jedna z nich směřovala na adresu Karla Stefanovského, dnes už bývalého kouče Slavoje. "Proč je pan Stefanovský pořád tak vulgární? I před malými dětmi. Raději už tam se synem nechodím, protože to byla hrůza," napsala čtenářka Milena.

"K panu Stefanovskému mohu říct, že po pracovní stránce je pro Slavoj velkým přínosem. Je fakt, že se jeho emotivní chování snažíme krotit, ale každý jsme nějaký. Je to chlap na svém místě, který momentálně dělá pro Slavoj nejvíc," hájil ho Domiter.

Otec Tomáše Domitera, nejlepšího střelce Slavoje v uplynulé sezoně, se ze své pozice zdráhal označit nejužitečnějšího hráče mužstva. V odpovědi na jeden z dotazů ale vyjádřil velké přání získat zpět do týmu bývalého kapitána Daniela Hoffmana, který odehrál jaro na hostování v Mikulovicích.

"Nechtěli bychom ho ztratit, protože je to férový a pracovitý člověk, který se postavil na naši stranu. Jako jediný odmítl hrát pod bývalým vedením. S Hoffmanem jednáme a je přáním celého Výkonného výboru, aby se vrátil do Slavoje," řekl Jiří Domiter.