Překvapení na úkor favorizované Olympie Bruntál se zrodilo v sobotním utkání I. B třídy na hřišti Dolní Moravice, kde bojovně hrající domácí tým svého soupeře přehrál a získal první jarní body do tabulky soutěže.

Hostující hráči navyklí na svou umělou trávu v Bruntále se od úvodních minut zápasu jen těžko vyrovnávali s úzkým hřištěm v Dolní Moravici. Dolní Moravice si byla vědoma nutnosti získat před svými příznivci první jarní body do tabulky soutěže, kde se propadla až do spodních pater.

Olympie herně lepší, prosadili se ale domácí

Hosté se snažili o technický, kombinační fotbal, ale naráželi na důraz a jednoduchost hry fotbalistů Dolní Moravice. Před oběma brankami byly vidění střelecké příležitosti a závary. Na polovině domácích hrozila útočná dvojice Olympie, Ševčík se Štefelou, která se ale i přes několik nadějných příležitostí gólově neprosadila. Domácí pozorně a obětavě bránili a přecházeli jednoduše do protiútoků. Olympii se herně nedařilo. Hráčům hostů scházela větší přesnost a důraz.

Na druhé straně naopak šli domácí důsledně za úspěchem a přiblížil je k němu v šestadvacáté minutě vedoucí gól. Po centru do velkého vápna hostující defenzíva zaváhala a Michal Vala za nechtěné pomoci jednoho z bruntálských obránců vstřelil úvodní branku utkání.

Ve zbytku první půle se hosté snažili o vyrovnání, ale jejich tlak byl platonický a bez efektu. Domácí celek nadále bojoval o výsledek, ale do přestávky se také střelecky neprosadil.

Vyrovnaná druhá půle

Druhých pětačtyřicet minut utkání začal hostující kolektiv zvýšeným úsilím a velkou snahou po vstřelení vyrovnávací branky. Domácí fotbalisté však nedávali svému soupeři ani metr hrací plochy zadarmo.

Po deseti minutách druhého dějství založili hosté rychlou kombinační akci až do šestnáctky Dolní Moravice, kde se před brankářem gólově prosadil jeden z mladíků týmu, Tomáš Kaup.

Tři body urvali bojovní domácí

Začínalo se znovu a oba celky pomýšlely na vítězství. Olympia měla herně navrch, domácí fotbalisty zdobila neutuchající bojovnost. Rozhodnutí přinesla třiasedmdesátá minuta. Hostující obrana zastavila útočnou akci domácích hráčů jen za cenu rohového kopu. Po následném centru do šestnáctky Olympie nepokryli hostující hráči Lumíra Pohaněla, a ten hlavou rozhodl o překvapivém, ale zaslouženém vítězství svého týmu.

Na něm nic neměnil ani závěrečný nápor Olympie, který střelecky vyzněl opět naprázdno. Z důležitého bodového zisku a vítězství 2:1 se tak mohla radovat Dolní Moravice. „Vyrovný zápas. Máme problémy se zraněnými, ale kluci podali skvělý výkon. Ty tři body jsme ubojovali,“ uvedl šťastný trenér domácích Pavel Kopeček.

„Nebyli jsme se schopni srovnat s terénem a užším hřištěm. Vytvořili jsme si dost šancí ke skórování, ale dali jen jednu“ komentoval utkání trenér Olympie Jaroslav Kyselý.

Dolní Moravice – Olympia Bruntál 2:1 (1:0)
Branky:
Vala Milan, Poháněl L. - Kaup
Dolní Moravice: Kratochvíl – Kopeček D., Cetkovský, Jánoš, Schwarz – Pohanka, Lesák, Vajdík, Vala Mil. – Vala Mich., Poháněl L., střídali: Kopeček T., Polášek, Lašák
Olympia: Juračka - Dluhoš, Dorňák, Dankovič, Koritár - Chudý, Krajčovič J., Cabál - Ševčík, Štefela, střídali: M. Přikryl, O. Přikryl