Bruntálští prohráli v úvodním kole s Úvalnem. Úkol pro druhý zápas na hřišti Dolní Moravice byl jasný, prezentovat se lepším výkonem a samozřejmě dosáhnout lepšího výsledku. Naopak tým Dolní Moravice v prvním utkání na hřišti nevyzpytatelných a hlavně silných Žimrovic remizoval 1:1.

Domácí začali o mnoho lépe, když už v páté minutě vstřelil vedoucí branku Doležel. Bruntálu se povedlo vyrovnat ve čtyřiadvacáté minutě Dorňákovou penaltou, ale radost dlouho netrvala. Za šest minut zaznamenal druhou trefu opět Doležel. A aby toho nebylo málo, osm minut před poločasem zvýšil Komuenho na 3:1 pro Dolní Moravici.

Po přestávce pokračovali domácí ve velmi dobrém výkonu, zatímco Bruntálští nevěděli kudy kam. V devětašedesáté minutě uzavřel domácí Doležel hattrick a s hosty to vypadalo špatně. Jenže v poslední čtvrthodině se hostující hráči zvetili. Nejprve Hendrych a pak v osmdesáté třetí minutě Stefanovský snížili na 4:3. Bylo postaráno o zápletku. Jenže tři minuty před posledním hvizdem dal domácím tříbodovou jistotu střídající Vala.

„Bezkrevný výkon, hrubky v obraně, „hurá fotbal", to jsou příčiny další vysoké porážky a omluvou nemůže být ani to, že v mužstvu nastupují mladí hráči, kteří přišli z dorostu.

Hráči by se měli zamyslet především nad přístupem k utkání a podávat disciplinovanější výkony," uvedl kriticky trenér Bruntálu Mikuláš Horyň.

Dolní Moravice tak vystoupala na třetí místo tabulky, rezerva Bruntálu je bez bodu poslední.

Dolní Moravice - FC Slavoj Olympia Bruntál B 5:3 (3:1)
Branky: 5., 30. a 69. Doležel, 37. Komuenho, 87. Vala - 24. Dorňák (z penalty), 75. Hendrych, 83. Stefanovský

Dolní Moravice: Hojgr - Barák (46. Vala), Lesák, Komuenho, Zapletal, Doležel, Baštrňák (82. Polášek), Cetkovský, Pospíšil, Vaněrek, Pohanka. Trenér: Jindřich Zoth
Bruntál B: Čuda (46. Ondřej Kubes) - Rončák, Bezděk (34. Hendrych), Stoklasa, Piňos (46. Synáč) - Marek Kubes, Dorňák, Šuba, Dluhoš (60. Pifka) - Stefanovský Svrčina. Trenér: Mikuláš Horyň