Fotbalisté Krnova mají čtyři kola před koncem krajského přeboru na čele soutěže stále náskok jediného bodu před druhou Pustou Polomí.

Aby kraj vyhráli a postoupili do divize, což si všichni okolo krnovského fotbalu vroucně přejí, nesmí si už dovolit zaváhat. Pro mladý kádr FK Krnov to bude především zkouška nervů. „Budu se opakovat, říkám to už posledních pět, šest kol, všechno bude záležet na tom, jak to naši kluci zvládnou psychicky. Fotbalisti jsou výborní, ale psychicky to bude ještě těžké,“ povídal kouč Krnova Antonín Hudský.

Tentokrát přivítají Krnovští na svém hřišti třináctou Jiskru Rýmařov. Je to tým, kterému se po podzimu prakticky rozpadl kádr, ale na jarní část postavil nový. V posledních kolech se Rýmařovu docela daří. V minulém kole porazili doma Frýdlant nad Ostravicí 3:1 a navázat na tento úspěch budou chtít i v Krnově.

Hlavní je, nepodcenit soupeře

„Je to derby a to je vždycky nevyzpytatelné. Navíc krajský přebor je nesmírně vyrovnaný, takže nesmíme hledět na jejich momentální umístění a zodpovědně se připravit,“ upozorňoval Hudský a pokračoval: „Mají velice zkušeného kouče Petra Kostelníka, který nás zná, ví jak své mužstvo na zápas připravit. V Rýmařově byli vždycky šikovní fotbalisti, takže myslím, že můžeme čekat dobrý fotbal. Hlavní je soupeře nepodcenit.“

Krnovští budou na zápas v podstatě kompletní. Jedinou absencí bude zraněný David Křenek, který laboruje s nataženým tříslem. „David nám bude chybět. Místo něj naskočí od začátku Daniel Biskup. Mirek Daříček se vrátí ze zálohy zpátky na stopera. Kdo nastoupí na kraji zálohy se ještě rozhodneme, buď Jirka Šimčík nebo Marcel Cudrák,“ osvětlil předpokládanou základní sestavu krnovský trenér.

Tři body z domácího hřiště jsou povinností

Že nic jiného, než tři body, domácí neberou, musí být každému jasné. „Už nesmíme klopýtnout. Proto bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky, ať nás přijdou podpořit v co největším počtu. Jsou pro nás jako dvanáctý hráč,“ pozval na závěr krnovské příznivce Antonín Hudský.
Utkání krnovských fotbalistů s Jiskrou Rýmařov má výkop v neděli v 17.00 hodin na hřišti v Krnově.