Po příchodu nového trenéra Antonína Mury se v sestavě jedenáctého celku krajského přeboru začínají objevovat nové i staronové tváře. V prvním přátelském utkání proti béčku Opavy naskočili na hřiště třeba Navrátil, Charalambidis, Štalmach nebo i mladý odchovanec Simichanidis.

„Máme hodně silnou zálohu, hlavně její střed," pochvaloval si Antonín Mura svou středovou řadu, kde se výborně prezentovali Adam Ondra s Tomášem Hudským. „Hlavně Adam Ondra všechny ostatní převyšoval, i soupeře, byl to nejlepší fotbalista na hřišti," vyzdvihl špílmachra Krnova kouč.

Jeden post však Antonína Muru trápil, a to pozice útočníka, střelce. Po čtvrtečních jednáních se zdá, že je problém vyřešen. Do Krnova přichází z Opavy na půlroční hostování Lukáš Krčmařík, pro krnovské fanoušky velice známá postava.

„Měli jsme o něho zájem, protože jsme věděli, že útok je místo, kde nás tlačí bota," povídal krnovský lodivod a pokračoval: „Ve čtvrtek jel předseda klubu Tonda Hudský do Opavy domluvit podrobnosti, no a nakonec to klaplo. Lukáš nám na jaře pomůže," těšil se z nové posily zkušený trenér.

Antonín Mura si od Krčmaříka slibuje zvýšení brankové produkce týmu. „Slibuji si od něj góly, co jiného, od útočníka," usmíval se a dodával: „Když vyhrajete 4:0, tak je jedno, kdo ty góly dá. Ale když hrajete vyrovnaný zápas, tak tam musí být ten střelec, ta osobnost, která to třeba tou jednou brankou rozhodne. Krnovu ten typický střelec chyběl, a to by měl být právě on."

Lukáš Krčmařík patří k technickým hráčům, takže v případě problémů může klidně zaskočit i v záloze. „To je jedna z jeho velkých výhod. Ale já ho momentálně beru čistě jako útočníka," říkal jasně kouč Mura.

Sám fotbalista v Krnově už v minulosti působil, takže přichází prakticky do domácího prostředí. „To je další výhoda, Lukáš prostředí v Krnově dobře zná, zná kluky, s většinou hrál, dokonce i s těmi novými, Navrátilem, Charalambidisem," podotkl trenér FK Krnov.

Krčmařík už s mužstvem absolvoval i jeden trénink. Fanoušci Krnova se tak už teď mohou těšit na jarní část krajského přeboru.

Sobotní fotbalV sobotu 24. ledna sehrají krnovští fotbalisté od 10.00 na své umělé trávě modelové utkání, do kterého se zapojí hráči mužského áčka a dorostu.