Jako první se trefil domácí Orság. Dostal balon do šestnáctky a prosadil se střelou na vzdálenější tyč. Hostující Kopel sice vyrovnal, zanedlouho ale opět Orság úřadoval ve velkém vápně soupeře a Bruntál vedl. Následně se orlovská Slavia vzpamatovala, vsítila tři góly a domácí se rázem ocitli v problémech.

Kouč Slavoje Olympie Antonín Mura o přestávce sundal ze hřiště Šustra s Ostrákem, na trávník poslal čerstvou krev v podobě Šandy s Mohylou a byl to najednou Bruntál, kdo měl více ze hry. Během osmašedesáté minuty zkompletoval hattrick Orság, jeho spoluhráč a kapitán v jedné osobě Jan Krajčovič sice o několik desítek vteřin později uviděl červenou kartu, ale poslední slovo přece jenom i v deseti mužích patřilo bruntálskému výběru.

A komu jinému než útočníkovi Zdeňku Orságovi, jenž opět obdržel přihrávku do šestnáctky a byl z toho už čtvrtý gól.

„Bod z tohoto zápasu jsme potřebovali k jistotě záchrany. V závěru jsem byl hodně nervózní, naštěstí jsme to zvládli. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší, Orlová se pouze bránila a na naši půlku se dostala jen při ojedinělých brejcích. Nejlepším hráčem na hřišti byl stoprocentně čtyřgólový střelec Zdeněk Orság, pochvalu a poděkování však za výkon ve druhém poločase zaslouží celý tým," komentoval bruntálský stratég Mura.