Olympia vstoupila do zápasu velmi aktivně. Hostující hráčky měly od začátku utkání mírnou převahu, kterou dokázaly vyjádřit i gólově. V 7. minutě centrovala po přihrávce Varyšové Šuranská a centrovaný míč skončil k překvapení všech za pomoci větru až za zády domácí brankářky.

Hned po rozehrávce v 9. minutě pálila Varyšová a míč usměrnila po druhé do domácí sítě Šandová. Domácí fotbalistky inkasované branky viditelně zaskočily. Olympia měla navrch i v dalších minutách a vytvářela si další příležitosti. Jarošová, Šandová a ani Helekalová je neproměnily. Po půlhodině hry se osmělil domácí a ve 28. minutě po střele jedné z jejich hráček stálo při Olympii štěstí. Ve 36. minutě vystřelila z dálky Helekalová a jen těsně minula branku domácích.

Do přestávky se pak nic výraznějšího nestalo. Do druhého poločasu nastoupila Olympia s odhodláním utkání rozhodnout a to se jí brzy podařilo. V 59. minutě uvolnila Jarošová Helekalovou a ta zvýšila vedení Olympie na rozdíl tří branek. V 65. minutě zatáhla míč Šandová a po její ideální přihrávce zvýšila vedení Olympie Šuranská. Hosté pokračovaly v aktivitě a v 67. minutě přidala již pátou branku Šandová po přihrávce Varyšové.

V 69. minutě se konečně prosadily i domácí hráčky, ale zásluhu na tom měli hosté, kteří si vsítili vlastní gól. Olympia vládla zápasu a v 74. minutě vymetla šibenici domácí branky Helekalová. Domácí byly na kolenou a v 83. minutě střídající Janíčková našla Šandovou a ta krásnou střelou zvýšila na 7:1 pro Olympii. Alespoň korigování se domácí dočkali v 86. minutě po proměněném pokutovém kopu a snížily tak na konečných 2:7.

„Musím tým pochválit, protože jsme byli po celé utkání lepší. Hráli jsme to co jsme si řekli před utkání a bylo vidět, že holky hráli s velkou chutí. Nadále tak vedeme soutěž, ale čekají nás další těžká utkání. Už ve středu v dalekém Českém Těšíně a v sobotu doma velmi kvalitním celkem ČSAD Havířov," uvedl k utkání manažer a trenér týmu, Ladislav Švajda.

Kotouč Štramberk - TJ Olympia Bruntál 2:7 (0:2)
Branky: Šuranská 2, Helekalová 2, Šandová 2, Varyšová
Olympia Bruntál: Švajdová - Carbolová (73. Reiskupová), Balážová, Maková (75. Starková), Dorňáková (80. Butorová) - Lacková, Jarošová, Varyšová, Helekalová - Šandová, Šuranská (78. Janíčková). Trenéři: Ladislav Švajda starší a Martin Bílka