FK KRNOV – TJ SOKOL SLAVKOV 2:1 (1:0)

Po jednozápasové pauze se mezi krnovské tyče vrátil gólman Petr, Zelník zaujal místo na pravém kraji obrany, na druhé straně opět dostal příležitost Mitura před Dvořákem a stal se jednou z klíčových postav duelu. Nováček krajského přeboru ze Slavkova začal nebojácně. Fotbalově se domácím vyrovnal a v úvodních minutách je předčil hlavně bojovností. Krnovští se sice snažili tlačit do útoku, ale všechny jejich akce končily na hranici šestnáctky, většinou zkaženou přihrávkou. Když nepočítáme Šupákovu hlavičku z páté minuty, která šla vysoko nad, tak k prvnímu nebezpečnějšímu ohrožení branky protivníka se domácí dostali až po dvaceti minutách hry. Bomba Mitury šla ale vedle.

Pak se do zakončení dostal Adam Ondra, ale toho vychytal slavkovský brankář Machel. Stejně se vedlo o chvíli později i Kaštovskému, kterého uvolnil Krčmařík. Slavkov hrozil hlavně rychlými brejky, které krnovská obrana jen s námahou odvracela. Největší příležitost si hosté vypracovali v pětatřicáté minutě, kdy se dostal před Petra osamocený Nevlud. Krnovský brankář však jeho gólovku nohama vyrazil.

Před přestávkou poslali domácí směrem k brance Slavkova dvě varování. Šupák v těžké pozici zády k brance střílel nůžkama vedle. Pak šel míč po ose Krčmařík – Kaštovský – Ondra, ale posledně jmenovaný v dobré pozici přestřelil. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, kopal Lukáš Mitura roh. Pětadvacetiletý krajní bek stočil míč přímo od rohového praporku tak šikovně, že přeletěl brankáře a na zadní tyči zapadl do sítě – 1:0.

Tři minuty po zahájení druhé půle sestřelil na polovině hřiště Hanák domácího Zelníka a po druhé žluté kartě a následné červené zamířil pod sprchy. Krnov využil početní výhodu za necelou minutu. Nejprve ostrou ránu Krčmaříka zblokovala obrana Slavkova. Balon se odrazil ke Kaštovskému, který poslal do šance Tomáše Hudského. Ten v klidu obstřelil vybíhajícího gólmana – 2:0.

Slavkov se však nevzdal a snažil se o aktivitu i v deseti, a tak o příležitosti na obou stranách nebyla nouze. Víc si jich ale vypracovali domácí. Hosté mohli snížit pětadvacet minut před koncem. Nevlud vyhrál sprinterský souboj s Daříčkem, z plného běhu vystřelil, ale minul. Zato Krnovští mohli zvýšit vedení hned pětkrát. Krčmařík přistrčil míč Hudskému, ten však špatně trefi l míč z první. Vedle branky skončila také souhra Krčmaříka, Kaštovského a zakončujícího Adama Ondry. Ve dvaasedmdesáté minutě přišel na hřiště Klement a výrazně hru rozhýbal. Nadýchaným centrem vybídl ke skórování Šupáka, jeho hlavičku však zastavila tyč. Následná Biskupova rána zatancovala na břevně slavkovské branky. Dvě minuty před koncem znovu Klement naše Bartoníčka, ten nikým neatakován si zpracoval míč na prsa, ale z dvanácti metrů kopl pět metrů nad.

A přišel trest. V devadesáté minutě vnikl do šestnáctky Krnova hostující Král a Zelník jako poslední instance jej poslal k zemi. Střídající Rohovský penaltu proměnil – 2:1. A nemuselo to být vše. V samotném závěru poslal mladý Mrukvia nepochopitelnou malou domů brankáři Petrovi. Ten musel hodně rychle z branky ven, protože se na něj řítili dva hráči Slavkova. Krnovský gólman byl u míče o zlomek vteřiny dříve než soupeř a odkopem zachránil svému celku tři body.

Branky: 44. Mitura, 49. Hudský – 90. Rohovský z penalty.

Sestava FK Krnov: Petr – Zelník, Biskup, Daříček (75. Štěpán Ondra), Mitura (82. Mrukvia) – Kaštovský (72. Klement), Hudský, Bartoníček, Adam Ondra – Šupák, Krčmařík. Trenér: Antonín Hudský. (hab)

Hudský: Na konci jsme ještě mohli přijít o body

Antonín HudskýKrnov – Fotbalisté Krnova po třech prohraných duelech opět v krajském přeboru zabrali. V posledním domácím utkání podzimu porazili Slavkov 2:1, trenérský tandem Antonín Hudský a Milan Halaška se tak rozloučil s krnovským publikem vítězně.

„Ze začátku jsme moc dobře nehráli. Jako bychom mysleli, že to přijde samo. Pak se to postupně zlepšilo, ale zase jsme neproměnili ve druhé půli několik tutovek a ještě jsme si to zkomplikovali penaltou v závěru," kroutil hlavou Antonín Hudský.

V první pětačtyřicetiminutovce se Krnovští nedostávali příliš do zakončení, naráželi totiž na připravenou slavkovskou obranu. „Šance nebyly. Museli jsme počítat s tím, že Slavkov přijede s defenzivní taktikou. Že bude stát vzadu v osmi lidech. My jsme se málo hýbali, málo nabízeli, ten pohyb tam prostě nebyl, proto jsme se nebyli schopni prosadit," vypočítával důvody kouč Krnova.

Slavkov je nováčkem krajského přeboru, ale odevzdaným soupeřem rozhodně nebyl, spíše naopak. Prezentoval se fyzickou hrou.

„Byli hodně urputní, ale my jsme věděli, že to tak ti kluci budou hrát a jenom se to potvrdilo," říkal Hudský. Těsně před poločasem se povedl Lukáši Miturovi husarský kousek, když skóroval přímo od rohového praporku. „Ten gól nám hodně pomohl. On to tak teda kopat nemá, trochu mu to uletělo, ale spadlo to do sítě. Aspoň nám to taky někdy uletělo, nejen soupeřům, a byl z toho gól," povídal lodivod FK Krnov a pokračoval: „Dali jsme gól do šatny, ale pořád jsem klukům v šatně připomínal, aby to nedopadlo jak s Dolním Benešovem. Říkal jsem jim, že nesmíme přestat hrát a musíme dál jezdit po zadku."

Ve druhém poločase došlo k vyloučení hostujícího hráče za nesmyslný zákrok a Krnovští získali převahu. Tu hned zúročil Tomáš Hudský, ale pak domácí spalovali jednu šanci za druhou, což se jim v závěru mohlo vymstít. „Místo abychom si dali jednoduchou narážečku, tak jsme si to ještě komplikovali různými kličkami. Zase jsme nedali tolik šancí jako za několik zápasů," krčil rameny Hudský a dodával: „No a na konci jsme ještě mohli o body přijít." V závěru totiž Zelník fauloval protihráče v pokutovém území a soupeř penaltu využil a ještě mohl po kiksu obrany vyrovnat, proti byl naštěstí gólman Petr. „U té penalty jsme měli tu akci přerušit třeba faulem už někde na půlce a bylo by to bez problémů," mračil se a pokračoval: „Na konci, když můžeme v klidu rozehrát, roztáhnout hru, tak hrajeme nesmyslné malé domů. Naštěstí to dobře dopadlo, takže zaplaťpánbůh za tři body."

Antonín Hudský jen potvrdil, že po podzimní části spolu s Milanem Halaškou skončí na lavičce mužského týmu. Teď se bude věnovat funkci předsedy klubu. „Teď si dám půl roku od trénování pokoj. A uvidíme, co bude dál. Fotbal je droga a já bez něho nebudu. Co bych dělal doma? Chodil s motykou po zahradě? To určitě ne. Chtěl bych se pak třeba vrátit k mládeži," uzavřel Antonín Hudský.

Krnovský Lukáš Mitura vstřelil gól přímo z rohového kopu

Krnov - Krnovští fotbalisté po třech utkáních, kdy ztratili všechny body, zase konečně zabrali a v posledním domácím duelu podzimní Lukáš Mitura vstřelil Slavkovu gól přímo od rohového praporku.části krajského přeboru, navíc naposledy doma, pod taktovkou trenérů Hudského a Halašky zvítězili.

Nováčka soutěže ze Slavkova porazili 2:1, ale vítězství se nerodilo zrovna lehce a v závěru o něj mohli ještě přijít.

Výraznou postavou střetnutí byl pětadvacetiletý Lukáš Mitura.

Univerzál, který hrává buď na levém kraji obrany, nebo i v záložní řadě, nastoupil tentokrát na beku. Minutu před koncem prvního poločasu se mu podařila fotbalová paráda. Kopal roh a míč stočil šikovně přímo od praporku do branky.

Balon přeletěl brankáře a zapadl na vzdálenější tyč do sítě. Krnovští tak prolomili obranný val urputného soupeře a nakonec dotáhli zápas k vítězství.

Odehráli jste poslední utkání na domácí půdě, soupeřem byl nováček ze Slavkova. Jak jste viděl duel z vašeho pohledu?

No, my jsme hlavně už museli vyhrát, protože bodů máme málo, strašně těžko je sbíráme. Musíme si vytvořit alespoň nějaký základ pro jarní část. Nebylo to nic jednoduchého, spíše jsme se trápili. Nakonec jsme vybojovali tři body a jsme za ně rádi.

Dlouho jste se nemohli proti Slavkovu prosadit. Jaký byl Slavkov soupeř?

Slavkov na nás čekal na půlce, pečlivě bránil a spoléhal na brejky. Mají v mužstvu šikovné fotbalisty, rychlé směrem dopředu. Ale tímhle způsobem u nás hraje většina týmů, že brání na polovině hřiště a čeká na naše chyby.

V prvním poločase jsme se ani nedostávali do zakončení, většinou si nějaké šance vytvoříte. Čím to bylo?

Souvisí to právě s tou jejich urputnou obranou. Stáli v pěti šesti lidech na šestnáctce a my jsme se přes ně nemohli dostat. My se sami trápíme. Kdyby to bylo v sezoně, kdy jsme postupovali z kraje do divize, kdy nám všechno vycházelo, tak bychom nad takovým soupeřem vyhráli bez problémů 5:0. Ale teď nám to bohužel nejde.

Podívejme se na vaši úvodní branku. Minutu před poločasem jste skóroval přímo z rohu. To byl záměr, chtěl jste to zkusit kopnout přímo?

Ne ne, mám to kopat směrem ke gólmanovi, spoluhráči se to pak mají snažit před ním tečovat. Takže mám to střílet směrem do brány, ale že to tam propadlo, to bylo štěstí (směje se).

Jak moc vám ten gól do šatny pomohl?

Doufal jsem, že nás to všechny nabudí. Pak se nám po tom vyloučení soupeře povedlo dát na 2:0. Věřili jsme, že to v klidu dohrajeme, a všichni pak viděli ten konec, to bylo ještě drama. Soupeř proměnil penaltu a pak ještě zkrat v obraně, ale naštěstí to Mirek Petr vykopl.

Vy jste střídal osm minut před koncem a vypadalo to, že kulháte. Něco se stalo?

Ne, to ne. Je to taková trochu komická věc. Já totiž špatně vidím na dálku. A ke konci zápasu bylo strašné šero. V takovém šeru jsem snad ještě nehrál. Tak jsem volal na trenéra, ať mě radši vystřídá, kdyby šel nějaký dlouhý balon, ať neudělám zbytečně nějaký kiks (směje se).

Na konci jste udrželi vedení tak tak. Bál jste se, že by mohl Slavkov ještě vyrovnat?

Po tom gólu, co jsme dostali, jsme špatně rozehráli a v podstatě jim sami nabídli šanci na vyrovnání. Ještěže to dobře dopadlo.

Čeká vás ještě jeden zápas v Petřkovicích. Asi nepanuje s podzimem velká spokojenost.

Kdybychom vyhráli ještě právě to poslední utkání, tak osmnáct bodů už není zase tak špatný výsledek. Trenér říkal, že máme udělat šest bodů z posledních dvou zápasů, tak tři už máme.