Okresní derby o body do tabulky I. B třídy přilákalo na pěknou travnatou plochu hřiště v Úvalně příznivce obou táborů. Domácí fotbalisté postrádali v sestavě dovolující se Lakvu s Krpcem, ale také bratry Sovadinovy, kteří ukončili aktivní činnost.

Ani hosté nebyli zcela kompletní, trenér Kaluža nemohl zařadit to sestavy Šlapetu a Saláta. Od úvodních minut se i přes velké vedro hrál svižný a bojovný fotbal. V celku Úvalna byl cítit navrátilec Simichanidis, který na jaře působil v dresu Stěbořic.

Jak domácí fotbalisté, tak i hosté se snažili o útočnou aktivitu. Před Benešovským velkým vápnem zahrozili Ryška, po něm Bučko. Na druhé straně byl s možností David Slíva. Střelecky úspěšnější byli v prvních pětačtyřiceti minutách domácí fotbalisté, kteří svou aktivitu vyjádřili dvěma góly a vytvořili si nadějný dvoubrankový náskok.

Nejprve se prosadil v utkání agilní Simichanidis a po něm proměnil nařízenou penaltu proti Benešovským Klement. Hostující hráči si také vypracovali nadějné střelecké příležitosti, ale do přestávky se nedokázali prosadit.

Také od prvních minut druhého poločasu pokračoval oboustranně bojovný fotbal. Na hráčích Horního Benešova byla cítit velká snaha o zvrácení pro ně nepříznivého výsledku. Domácí si byli vědomí dvoubrankového náskoku a snažili se jej uhájit. V obranné fázi ale chybovali a hornobenešovští fotbalisté se vrátili do utkání korigujícím gólem Žižky. Zápas se zdramatizoval a dostal náboj.

Hosté pokračovali v aktivní snaze o vyrovnání. Hráči Úvalna chtěli pojistit vedení, ale nedařilo se jim to. Za delší konec tahali v prvních dvaceti minutách druhé půle fotbalisté Benešova. Výsledkem byl vyrovnávací gól z kopačky Davida Slívy. Domácí ztratili nadějné vedení, ale nechtěli ztratit zápas. Z obou stran se hrálo na vítězství a oba týmy měly další možnosti.

Rozhodnutí přinesla jedenaosmdesátá minuta. Svůj kvalitní výkon v celém zápase potvrdil třetím gólem v síti Horního Benešova Simichanidis a vykročil se svým týmem za vítězstvím. To mohli ještě hosté v závěru zvrátit, ale nestalo se. Domácí tým Úvalna utkání zvládl a po vítězství v poměru 3:2 si připsal první tři důležité body do tabulky soutěže.

„Nastoupili jsme do zápasu ještě ne zcela kompletní bez Lakvy a Krpce. Kluci dnes bojovali a pomohl určitě ze Stěbořic vrátivší se Simichanidis. Myslím, že jsme si tři body zasloužili,“ řekl po utkání vedoucí týmu Úvalna Jaromír Zavadil.

TJ Úvalno – TJ Horní Benešov 3:2 (2:0)
Branky: Simichanidis 2, Klement - Žižka, David Slíva
Úvalno: Malinovský - Bohm, Čandas, Klement, Simichanidis - Michal Žitník, Doležel, Komžík, Bučko - Ryška, Lukáš Žitník, střídali: Cikánek, Matwiov, trenér: Stanislav Dorňák.