V Břidličné se hrál od zahájení utkání svižný fotbal dobré úrovně. Domácí ještě stále pomýšlejí na postupové pozice a chtěli v utkání uspět. Také Chomýž po loňském nevydařeném ročníku a letošním výborném vstupu do soutěže chce hrát nahoře a nechtěla odjet z Břidličné s prázdnou. Hráči obou týmů hráli s velkým nasazením a touhou po vítězství. Šance se střídaly na obou stranách hrací plochy a diváci se nenudili.

Hned v úvodních minutách zápasu zahrozili domácí fotbalisté Gyorgym. Branka z toho ale nebyla. Hosté odpověděli střeleckým pokusem Tabacha, ale skóre se také neměnilo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byly další dobré střelecké příležitosti.

Stav se neměnil až do čtyřicáté minuty. V ní vyšla útočná akce hostující Chomýži a Juchelka vstřelil vedoucí branku svého týmu. Břidličná se snažila v závěrečných minutách první půle vyrovnat, ale nepodařilo se jí to.

Zasloužené vyrovnání po půlce

Do druhých pětačtyřiceti minut utkání vstoupili domácí hráči aktivně a se snahou zvrátit pro ně nepříznivý vývoj utkání. Hosté podnikali rychlé protiútoky a byli nebezpeční.

Vyrovnání se ale dočkali aktivně hrající domácí po čtvrthodince hry zásluhou Jiřičného. Domácí hráče vyrovnávací gól nabudil. Hosté se snažili kontrovat a nadále se hrál poměrně otevřený fotbal. Jak domácí fotbalisté, tak i hosté chtěli vyhrát a na hře to bylo znát. Do vedení mohli jít znovu fotbalisté Chomýže, ale vstřelený gól jim nebyl k jejich velké nevoli pro hraní rukou uznán. Oba týmy bojovaly až do konce utkání a chtěly rozhodnout.

V posledních minutách utkání mohli strhnout vítězství na svou stranu jak domácí, tak i hosté. Gólu se ale diváci již nedočkali ani na jedné straně a po výsledku 1:1 se body dělily rovnoměrně. V příštím kole zajíždí Břidličná na hřiště Slezanu Jindřichov a fotbalisté Chomýže přivítají v rámci dalšího okresního derby na svém hřišti celek Dolní Moravice.

TJ Břidličná – Sokol Chomýž 1:1 (0:1)

Branky: Juchelka za Chomýž, Jiřičný za Břidličnou.