Nedělní šlágr jedenáctého kola podzimu lze parafrázovat různě. Ale možná se na něj bude vzpomínat v černém světle. Není totiž vůbec vyloučeno, že tolik očekávané utkání skončí kontumací ve prospěch hostujícího týmu.

Proč? Na vině je momentální krize bruntálského klubu. Generalita Slavoje v čele s bývalým předsedou Jiřím Maradou odvolala trenéry Jana Jedličku a Karla Stefanovského, což se ani zdaleka nelíbí kabině týmu.

Kádr okolo kapitána Daniela Hoffmana vyslal vedení klubu jasný vzkaz: neustoupíme, trenéry neodvolávejte! Momentálně ale nic nenasvědčuje tomu, že by představitelé Slavoje chtěli své předchozí rozhodnutí měnit.

„Spousta hráčů si za tím stojí a odmítnou hrát. Nedokážu říct, jaké má plány vedení, ale asi počítají s tím, že povolíme a ono se to už nějak dohraje,“ tvrdil už začátkem týdne Hoffman. „Já osobně ale určitě nepovolím. Mám kolem sebe pár kluků, kteří za tím stojí pevně,“ doplnil.

O možné kontumaci nechtějí ale v Krnově vůbec slyšet. „To je pro fotbal to nejhorší, co může být,“ řekl trenér Antonín Hudský. „Příprava bude pořád stejná jako na každé jiné utkání. Doufám, že zvítězí rozum, je to jen sport,“ doplnil.

Nátlak na hráče

Celá kauza ale nakonec zřejmě dostává nádech frašky. Bývalý trenér mužstva Jan Jedlička tvrdí, že vedení klubu vyvíjí na hráče tlak. „Obchází jednotlivé hráče a vyhrožuje jim v tom smyslu, že pokud nenastoupí, dostanou zákaz činnosti ve Slavoji, což je pro mladé kluky dost vysoký postih,“ prozradil.

To ostatně nepřímo potvrdil i kapitán Daniel Hoffman. „Mě konkrétně ještě nikdo nekontaktoval, protože jsem nebyl v Bruntále, ale slyšel jsem to od jiných kluků,“ řekl. Bývalý předseda Jiří Marada a místopředseda Pavel Kubeša se k situaci zatím nevyjádřili.

Hoffman ale zůstává stále neoblomný. Pokud generalita nepovolá trenérský tandem zpět, do nedělního derby v žádném případě nenastoupí. I to snižuje bruntálské šance na případný úspěch. Poslední tým krajského přeboru potřebuje body jako sůl, ale další porážka, a ke všemu ještě s tradičním rivalem, jej tvrdě vrhne do sestupových mělčin.

Trenér Jedlička zdůraznil, že nechce na své bývalé svěřence tlačit. „Řeknu jim, ať se postaví za své rozhodnutí, ať už bude jakékoliv. Je to mocenský nátlak a s fotbalem to nemá nic společného,“ nastínil. „Chci, ať se rozhodnou jen sami za sebe,“ doplnil. Bruntál do derby ale nastoupit musí. Za případnou kontumaci by jej totiž zřejmě neminula další pokuta.

Ta by pro klub, který na podzim přišel o téměř 60 tisíc korun, byla pomyslným hřebíčkem do rakve. „Jednalo by se o deset tisíc,“ řekl sekretář Moravskoslezkého fotbalového svazu Vladimír Janoško. Krnovský trenér Antonín Hudský i proto doufá, že se atraktivní duel rozhodne na hřišti. „Měl by to být hezký zápas. Na každé derby se těším a věřím, že zvítězí fotbal a rozum,“ uzavřel Hudský.