Před zraky více než tří stovek diváků proběhl na konci října v Břidličné a dospěl k remíze 3:3. Domácí už po dvanácti minutách díky dvěma gólům svého ostrostřelce Pavla Kučery vedli 2:0. Tento hráč sice zkompletoval hattrick, ale Krnovští dokázali vyrovnat.

„Začátek nám absolutně nevyšel. Trenér už po půlhodině hry střídal dva hráče. Snad to teď pro nás začne o poznání lépe," zadoufal předseda, sekretář a vedoucí krnovského áčka Marek Koraba.

Už teď je dle jeho slov jasné, že do hry nezasáhne zraněný obránce Marek Havlíček, který v minulém utkání v Polance musel alternovat na postu stopera. K dispozici nebude ani kapitán Ondřej Bartoníček. Před nedávnem vyléčil problémy s kolenem, ale takřka vzápětí se zase zranil: „Je to poslední utkání sezony, ve kterém o tolik nejde. Nemá smysl Ondru posílat na hřiště. Za týden absolvuje vyšetření, které ukáže, jak je zranění vážné."

Pro některé hráče bude nedělní derby specifické. Například křídelník Břidličné Marcel Cudrák v Krnově fotbalově vyrostl a relativně nedávno v klubu ještě působil. „Tak velké derby, jako když jsme hráli s Bruntálem, to ale nebude. Břidličnou dobře znám. Často jsem na jejím hřišti nastupoval v pozici rozhodčího a mám tam i řadu známých," pokračoval Marek Koraba.

Víceméně s ním souhlasí i trenér hostujícího výběru Marian Minich. Ten zároveň upozorňuje, že je ještě o co hrát. „Za větší derby považujeme to proti Bruntálu. Krnov hrál přece jenom dlouhou dobu výše, kdežto my dva jsme se pohybovali níže ve stejných soutěžích a často na sebe naráželi.

Rozhodně v Krnově chceme vyhrát. Vždyť tým, který vyhraje, bude nejlepším mužstvem bruntálského okresu v krajském přeboru," zdůrazňoval břidličenský kouč. Dodejme ještě, že pokud utkání dospěje k remíze, pomyslným králem Bruntálska se stane Krnov, jenž má před víkendovým střetnutím na kontě o dva body více než Břidličná. Bruntál je přibližně o deset bodů vzadu.

Domácí fotbalisté se při posledním zápase tohoto ročníku budou chtít vytáhnout před vlastními fanoušky. „Konec je tady a chceme se rozloučit se ctí tak, abychom i do budoucna na fotbal do Krnova přilákali co nejvíce diváků. Momentálně v závěru sezony řešíme trochu jiné starosti. Měli jsme velmi dobré jaro a kolem hned několika našich hráčů krouží zájemci z jiných soutěží," komentoval krnovský kouč Ladislav Bártek.

Dobře si přitom vzpomíná, co kanonýr Břidličné Pavel Kučera předvedl při minulém vzájemném měření sil: „Určitě se ho pokusíme nějakým způsobem eliminovat, například zdvojováním. Minule proti Polance jsme ve druhém poločase nechali neobsazeného podobného střelce Valigůru a okamžitě jsme byli potrestáni."

Také Krnov má ovšem ve svém středu velmi kvalitní hráče, kteří se v jarní části potkali s nebývalou formou. „Třeba Houdek je rychlostní typ fotbalisty, nebezpeční jsou však i jiní fotbalisté. Nikoho speciálně se ovšem nechystáme bránit," doplnil Marian Minich s tím, že bude postrádat zraněného Romana Štalmacha.

Utkání má výkop v neděli v 17 hodin.