Derby sousedních rivalů přilákalo v sobotním odpoledni na stadión do Břidličné slušnou diváckou návštěvu. Jak domácí Břidličná, tak i Rýmařov chtěli s ohledem na své rozdílné postavení v tabulce uspět. Domácí klesají k zadním příčkám a potřebovali nutně bodovat. Rýmařovští se chtějí naopak udržet u špice tabulky co nejdéle a do utkání vstoupili oproti Břidličné aktivněji.

Už ve 2. minutě se mohl zapsat do listiny střelců rýmařovský Šupák, ale na gólovou přihrávku Michala Furika mu scházely před domácím gólmanem Zifčákem centimetry. Na druhé straně se o minutu později dostali do útočné akce domácí. Spolupráci Kučery s Holčákem zakončil prvně jmenovaný střelou z hranice šestnáctky, Urban v bráně Jiskry byl pozorný a míč vyrazil na roh.

Hosté byli aktivnější a v 5. minutě pálil po závaru před domácí brankou s dvaceti metrů rýmařovský Tlapal, míč ale šel nad bránu domácích. Ve 12. minutě byl ve velkém vápně Břidličné v akci po centru z pravé strany Šupák, ale jeho hlavička skončila jen v rukách spolehlivého brankáře domácích.

O chvíli později se prodral po levé straně do šestnáctky hostující Schreier, na jeho přihrávku pod sebe ale nikdo z hráčů Jiskry nedosáhl. Hosté chtěli a byli častěji u míče. Po čtvrthodince hry zahrávala Jiskra nebezpečnou standardní situaci, tu vyřešil opět Zifčák v bráně Břidličné. Domácí hrozili protiútoky zejména přes Holčáka, ten se ale neprosazoval.

V 17. minutě si Břidličná vypracovala závar ve velkém vápně hostů, vytěžili z něj nejprve trestný kop a následně roh. Hosté byli v prvním poločase stále aktivnější a ve 31. minutě byl v šanci opět Schreier z týmu hostů, ani tentokráte jeho přihrávku do blízkosti branky Břidličné nikdo z jeho spoluhráčů nevystihl. Břidličná se snažil a po přihrávce Kučery se mohl dostat do příležitosti Holčák, obránce Rýmařova byl ale rychlejší a včas zasáhl.

Ve 38. minutě byl faulován před pokutovým územím Břidličné Jirka Furik a Jiskra zahrávala nadějný trestný kop. Šupák však těsně minul šibenici domácí brány. Domácí chtěli dohrát poločas bez inkasované brány. Hosté ale tlačili. Před poločasem to ještě zkoušeli střelami zpoza šestnáctky nejprve Jirka Furik a poté Šupák, v obou případech byl brankář Břidličné pozorný.

Ve druhém poločase se očekával trend z prvního, kdy byla vetší aktivita na kopačkách Rýmařovských. Hned v úvodu se dostal po rychlém protiútoku do vyložené brankové příležitosti domácí Kučera. Samostatný nájezd na brankáře hostů Urbana ale ve vedoucí gól domácích nepřetavil.

Tempo hry oproti první půli polevilo a aktivita přecházela na kopačky domácích. Hosté se již tak do střeleckých příležitostí nedostávali a vážněji zahrozili jen v polovině druhých pětačtyřiceti minut po centru do velkého vápna Břidličné a následném závaru, stav se ale ani poté neměnil. Na hřišti se více bojovalo o prostor a příležitosti k vidění již tolik nebyly.

Břidličná chtěla rozhodnout a přidala na odvaze. Hosté pozorně bránili a čekali na příležitost. Rozhodnutí nakonec měl na kopačkách domácí Holčák. Ani ten se však před brankářem Jiskry neprosadil a do černého nemířil.

Rýmařovští dohrávali bez zraněných Harazina s Barcalem a nechtěli v obraně chybovat. Domácí byli aktivní až do konce, ale na bezbrankové remíze se nic neměnilo ani po závěrečném hvizdu rozhodčího.

„V prvním poločase byli Rýmařovští lepší a měli i více šancí. Ve druhém se nám podařilo hru více než vyrovnat a vytvořili jsme si i příležitosti k rozhodnutí utkání. Bohužel jsme je ale neproměnili, ale jinak si myslím, že remíza je pro oba týmy spravedlivá", řekl po utkání kouč Břidličné, Petr Kostelník.

V prvním poločase jsme měli převahu a příležitostí jít do vedení. Ve druhém se hrál vyrovnaný fotbal a my si už nic mimořádného nevytvořili. Trochu nás poznamenala i ztráta zraněných Harazina s Barcalem," dodal stručně k zápasu vedoucí Rýmařova Václav Tlapal.

TJ Břidličná - Jiskra Rýmařov 0:0
TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr (87. Chmelař), Zítka, Jiřičný, Cálek - Ondruška, Kladniček, Kamil Kocúr, Kučera - Holčák, György. Trenér: Petr kostelník, vedoucí: Oldřich Mrhal
Jiskra Rýmařov: Urban - Radek Šašinka, Tlapal, Harazin (22. Dominik Šašinka), Radek Přecechtěl - Jiří Furik, Michal Furik, Schreier, Macrineanu (70. Doležel) - Šupák, Barcal (75. Bureš). Trenér: Milan Furik, vedoucí: Václav Tlapal