V první minutě stáhl hostující Horák v šestnáctce Hudského a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil Šimčík a Krnov vedl 1:0.

Krnovští byli v úvodní čtvrthodině aktivnější a tlačili se k rýmařovské brance. Povedenou ránu vyslal Adam Ondra, ale Kameník ji výborně chytil. A když už pak po další akci trefil odrytou branku Kužel, nebyl gól pro ofsajd uznán. Rýmařov hru vyrovnal a hned udeřil.

V osmnácté minutě dostal míč mezi beky Radek Němec a z plného běhu zamířil přesně k tyči, 1:1.

Od té doby byla Jiskra fotbalovější a Krnov několikrát zachránil brankář Kovalík. Ve třiadvacáté minutě čaroval. Hostující Motyčka našel volného Šupáka, ten střílel k tyčce, ale domácí gólman zakročil. V osmadvacáté minutě přišel klíčový moment. Hudský vyhrál souboj s Horákem před šestnáctkou Rýmařova. Vyslal dopředu Krčmaříka, ale ten netrefil.

Jenže Horák si neodpustil nějaký komentář směrem k rozhodčímu a po druhé žluté kartě se pakoval ze hřiště. Domácí zahrávali nepřímý kop. Míč propadl k Šustrovi, jeho ránu vyrazil Kameník na břevno a volný balon uklidil hlavičkou do sítě Kužel, 2:1.

Těsně před poločasem mohl Krnov zvýšit, ale Daříčkovu hlavičku lapil Kameník. Po přestávce se domácí dostali do útlumu a Jiskra přebrala iniciativu. I v deseti se hosté snažili útočit a Krnovu zatápěli. Záložník Michal Furik platil na Krnovské svou rychlostí. Jenže větší šanci si Jiskra nevytvořila.

Naopak ránu Adama Ondry do prázdné branky vyrazil v poslední chvíli Šupák. Sedm minut před koncem mohl opět Adam Ondra rozhodnout. Utíkal zcela sám na brankáře Kameníka, toho obešel, ale místo aby hned zakončil, zamotal si míč pod nohy. Vracející se Radek Němec mu střelu zablokoval.

A hned na opačné straně pak mohl vyrovnat Motyčka. Jenže Kovalík byl dobře postavený a ránu kryl. Krnov tak vybojoval nečekané tři body.

FK Krnov – Jiskra Rýmařov 2:1 (2:1)
Branky: 2. Šimčík (z penalty), 30. Kužel – 18. Radek Němec

Krnov: Kovalík – Havlíček, Daříček, Švrček, Šimčík – Kužel, Šustr, Hudský, Navrátil (88. Mohyla) – Adam Ondra (86. Ostrák), Krčmařík (73. Korbel). Trenér: Antonín Hudský
Rýmařov: Kameník – Kučera, Horák (28. ČK), Krejčí, Tomáš Němec (70. Lesák) – Michal Furik, Kotůlek (86. Jiří Furik), Motyčka, Radek Němec – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik

Antonín Hudský: Jsem strašně rád

Slavíte vítězství 2:1, ale bylo to hodně ubojované…

Měl jsem z toho zápasu obavy. Rýmařov je těžký soupeř, mají kvalitní hlavně zálohu. Říkal jsem klukům, že nemáme co ztratit. Začátek se nám povedl, vytvořili jsme si tlak a z toho vznikla penalta. Ještě jsme měli další šance, ale ty situace špatně řešíme. Máme tam přečíslení čtyři na tři, tři na dva, a řešíme to naivně.

Rýmařovu se pak povedlo vyrovnat a naopak on měl blíže k tomu jít do vedení.

Vyrovnali po krásném balonu za obranu. Pak nás hodně podržel Robert Kovalík, když tam chytil tutovku Šupáka. Po vyloučení hostujícího hráče se pak trefil Lukáš Kužel. A do poločasu jsme měli zase nějaké šance my.

Jenže po přestávce jako by se vaši hráči vytratili.

Někdy to tak bývá, že když je soupeř v deseti, tak se víc semkne. Rýmařov byl určitě po přestávce lepší, fotbalovější, začal kousat. Říkal jsem klukům, ať hrají trpělivě, že se do těch šancí budeme dostávat. Bohužel jsme nevím proč přestali hrát. Zalezli jsme a začali se bát o výsledek. Nechápu to. Ale někdy to tak je, že si myslíte, že máte vyhráno, ale není to pravda. Podobné to bylo v Brumově, prohrávali jsme 3:1 a domácí si mysleli, že se nemůže nic stát.

Váš tým ve druhé půli ztrácel obrovské množství míčů, čím to bylo?

Někteří kluci jako Adam Ondra nebo Peťa Navrátil, když se jim nepovede jedna přihrávka to je hrozně srazí a najednou jsou dole. Zrovna Adam Ondra tam mohl rozhodnout, ale nezakončil sólo do prázdné branky. Jak už jsem řekl, špatně to řešíme, pořád zkoušíme nějaké šajtle a podobné psí kusy.

Ale se třemi body jste spokojený, ne?

Samozřejmě, jsem za ně ohromně rád. Máme patnáct bodů a teď jedeme do Hranic.

Milan Furik: Kluky musím pochválit

Sehráli jste docela nešťastné utkání…

Neřekl bych nešťastné. Musím kluky pochválit, i v deseti jsme byli lepším týmem. Byli jsme silnější na balonu, vůbec nešlo vidět, že by nám tam ten jeden chlap chyběl. Prohráli jsme vlastní nedisciplinovaností, prohrál nám to jeden hráč, po jeho dvou nesmyslných zákrocích padly dvě branky. Prakticky jsme je Krnovu darovali. Za stavu 1:1 jsme mohli jít do vedení, tam měl Šupák obrovskou šanci, ale nedal.

Hráči byli hodně rozezlení na rozhodčí.

Tohle komentovat nechci, všichni, kdo tu byli, tak to viděli, navíc tady od toho byl delegát. Rozhodně nebrečím, jen musím říct, že jsem z toho dneska cítil, že jsme tady v Krnově byli hosté.

Penalta hned v první minutě musela tým srazit, že?

Mužstvo ne, srazilo to Horáka, který nesmyslně nehrál balon a fauloval. A pak si kvůli nedisciplinovanosti nechá dát druhou žlutou kartu. Předcházel tomu souboj tělo na tělo, ano, rozhodčí mohl písknout faul pro nás. Hráč je frustrovaný, ale to ho neomlouvá.

I když jste hráli v deseti, tak jste ve druhé půli byli lepší.

Řekli jsme si v kabině, že to nebudeme řešit, že hrajeme v desíti. Budeme hrát fotbal a neřešit ty okolní vlivy. I když ty emoce jdou vždycky ven, ti kluci to musí někde ventilovat. Předčili jsme domácí v nasazení, v bojovnosti.

Zdá se, že noví hráči do týmu zapadli, že?

Povedlo se vhodně doplnit mužstvo a středovou řadu máme hodně silnou. A ještě nám další kvalitní hráči sedí na lavičce. Jsou po zranění, tak jejich návrat nechceme uspěchat.