Zkušený domácí tým s řadou fotbalistů, kteří okusili vyšší soutěže, nastoupil do utkání s velkými ambicemi. Hosté přijeli na hřiště favorita naopak se snahou uhrát dobrý výsledek a pokusit se přerušit šňůru nepříznivých výsledků. Břidličná to ale měla v Petřkovicích od začátku utkání těžké.

Domácí fotbalisté hrají technický fotbal s rychlým přechodem do útočné fáze a zakončení. Hostující hráči se snažili vzdorovat bojovností a obětavým výkonem podpořeným snahou o rychlé protiútoky. V prvních pětačtyřiceti minutách hostům poměrně dobře odolávali a sami naopak několikrát zaměstnali domácí defenzívu. Domácí měli převahu, ale do přestávky jí gólově zužitkovali jen v jednom případě.

Stejně jako v prvním poločase, tak i ve druhém tahali za otěže zápasu fotbalisté Petřkovic. Domácí navíc přidali na důraze a nasazení. Hráčům Břidličné se již tak nedařilo eliminovat útočné akce domácích Petřkovic a jejich gólman Smažinka, který nahradil zraněného Ludvíka Zifčáka, měl co dělat.

V úvodu druhé půle vstřelili domácí fotbalisté druhou branku a ta je ještě více uklidnila. Hosté se snažili najít odpověď, ale neprosazovali se. V polovině druhé půle přišel třetí gól v síti hostů a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Petřkovice měly zápas ve svých rukách a v závěru své vítězství pečetily čtvrtou brankou v síti hostů. Břidličná si odvezla z Petřkovic porážku 0:4 a v dalších dvou utkáních po sobě na vlastním hřišti proti Vendryni a Šenovu už bude muset zabrat.

Odra Petřkovice - TJ Břidličná 4:0 (1:0)

TJ Břidličná: Smažinka, Michal Kocúr, Jiřičný, Minich, Drexsler Cálek, Kladniček, Roman György, Kamil Kocúr Holčák, Jan Zifčák, střídali: Bureš, Mitov, Chmelař. Trenér: Jan Jedlička, asistent: Karel Stefanovský. (st)