Sokol Chomýž – Dolní Moravice 3:0

Chomýž v dosavadním průběhu I.B třídy nasbírala pět bodů a ze sestupových mělčin se vyšvihla do středních pater soutěže. V příštím kole se v sobotu 6. září utká v regionálním derby s Úvalnem.

Naopak Dolní Moravici, jež zůstává s třemi body na chvostu tabulky, čeká domácí duel s favorizovanými Strahovicemi. Hostující kolektiv dlouhodobě trápí zranění a v posledních utkáních hrál v oslabené sestavě bez několika důležitých hráčů.

Naopak Chomýž chtěla konečně vyhrát a od začátku tomu podřídila i svou hru. Domácí svého soupeře přehrávali herně a v poli si vytvořili převahu. S ní přicházely i brankové příležitosti, které domácí fotbalisté dokázali proměňovat.

Účet zápasu otevřel Juchelka, který přesnou střelou za záda hostujícího gólmana přinesl do řad svého týmu klid. Hosté se snažili, ale zápas měli pod kontrolou fotbalisté Chomýže, kteří do konce prvního poločasu zvýšili na rozdíl dvou branek zásluhou Rolného.

V režii fotbalového týmu Sokola Chomýž probíhal od začátku i druhý poločas. Hráči Dolní Moravice uplatňovali až příliš otevřený fotbal a občas zahrozili. Vážnější šanci si ale nevypracovali, a tak se mnohem častěji hrálo před brankou hostů, kde vznikaly další nebezpečné situace. Po jedné z nich přidal již třetí gól do sítě hostujícího brankáře domácí Hanzl a zápas byl prakticky rozhodnutý.

Hosté se sympaticky i nadále snažili vstřelit alespoň korigující branku, ale před brankou Chomýže jim scházel větší důraz a přesnost. Naopak zvýšit vedení mohli také domácí, kteří v závěru spálili některé vyložené šance. Slušná návštěva na hřišti Sokola Chomýž branku do konce utkání již neviděla a po závěrečném hvizdu se z prvního vítězství v nové sezoně radovali hráči domácího týmu.

Branky: Juchelka, Rolný, Hanzl