Mužstvo Chomýže se pod vedením zkušeného trenéra Ladislava Bártka hodně herně zvedá. „Je poznat, že kluci trénují třikrát týdně, což není v této soutěži vůbec obvyklé. Tím jde nahoru fyzička a v rozhodujících chvílích zápasů a v koncovce máme víc sil než soupeř," povídal kouč.

Chomýž byla od počátku utkání o něco fotbalovější než Otice. Snažila se dostávat dopředu kombinací. Přesto si první šanci vytvořili hosté. Dlouhý míč za obranu si v běhu zpracoval Kostera, hned vypálil, ale ránu bravurně vyrazil gólman Cocher.

Pak i nadále drželi míč na svých kopačkách častěji domácí fotbalisté, ale vůbec se nedostávali do koncovky. Většina akcí končila na hranici vápna Otic anebo nepřesnou přihrávkou. Od dvacáté minuty se aktivita přestěhovala na stranu Otických. Hosté neustále hrozili po centrovaných míčích a několika závarech, ale bez gólového efektu.

Paradoxně v době největšího tlaku Otic našel domácí Ladislav Klement rozběhnutého Juchelku. Ten postupoval zboku sám na brankáře, ale také strážce hostující svatyně Weiss se zaskvěl a vyrazil na roh. O pár minut později to byl opět Juchelka, který znovu po pasu Klementa vběhl do šestnáctky. Byl tísněn obráncem a tak si brankář s jeho pokusem poradil.

Otice se snažily neustále útočit. Domácí zbytečně ztráceli míče a tím se dostávali pod tlak, který řešili jen za cenu dalekých odkopů. Před koncem poločasu mohly jít do vedení oba celky. Nejprve zahrával Ladislav Klement přímý kop. Míč zatočil přes zeď přesně k tyči, ale Weiss tam byl včas.

Poté na druhé straně si na centr naskočil hostující Váleček, naštěstí pro hosty trefil jen boční síť. „Skoro třicet minut jsme tahali za kratší konec, i když tam nějaké šance byly. Otice měly tak příležitosti, ale brankář Cocher nás podržel," uvedl k první pětačtyřicetiminutovce trenér Chomýže Ladislav Bártek.

Druhá půle začala šancí domácího Juchelky. Ten postupoval z úhlu k brance, ale v rozhodující chvíli si ukopl míč. Pak se na hřišti dlouho nic zajímavého nedělo. Protivníci si jen vyměňovali vysoké dlouhé míče, které většinou končily před šestnáctkami.

Po hodině hry začali mít navrch domácí. Tlačili se k brance Otic a zahrávali jeden rohový kop za druhým. A v šedesáté třetí minutě se konečně dočkali. Po několika centrech propadl míč na malé vápno k volnému Juchelkovi a ten hlavičkou poslal Chomýž do vedení 1:0.

Za dalších devět minut centroval do vápna Otic opět Ladislav Klement, Juchelka se pokusil o nůžky, ale poslal míč vedle. Tři minuty před koncem mohlo být srovnáno. Po odraženém míči se k balónu v šestnáctce Chomýže dostal jeden ze soupeřů. Před ním už stál jen brankář Cocher a branka, stačilo jen trefit. Jenže hostující hráč trestuhodně překopl.

Za minutu mohl pojistit vedení Chomýže Juchelka. Dostal míč za obránce, obešel gólmana, ale branku netrefil. I tak se domácí mohli radovat z nejtěsnějšího vítězství.

„Musím uznat, že Otice byly opravdu silný protivník. Myslím, že druhá polovina měla z naší strany kvalitu. Mám radost z toho, že to bylo vydřené vítězství. Upřímně bych byl rád i za bod. Gól Juchelky byl výsledkem toho, co nacvičujeme na tréninku. Otice byly sice v první půlce trochu lepší, ale my jsme dobře zahušťovali prostor a nedávali jejich technickým hráčům moc prostoru. Musím klukům poděkovat," hodnotil utkání Ladislav Bártek.

Chomýž - Otice 1:0 (0:0)
Branka: 63. Juchelka
Chomýž: Cocher - Vodička, Baczke, Kopecký, Urban (46. Jan Klement) - Čevela, Moravec, Ladislav Klement, Vaněk (79. Tomáš Klement), Mocik (27. Zeman) - Juchelka (90. Biskup). Trenér: Ladislav Bártek