Zápas mezi okresními rivaly začal svižně. Hosté se hned v 1. minutě utkání ujali vedení zásluhou Vaňka a vytvořili si pro další vývoj zápasu dobrou pozici. Olympia chtěla odpovědět a zatlačila soupeře na jeho polovinu. Chomýž se soustředila na obranu a snažila se neudělat chybu.

Domácí tlačili a vytvořili si několik nadějných příležitostí. Jednu z nich proměnil ve vyrovnávací branku Jan Krajčovič. Hosté nadále zodpovědně bránili a snažili se podnikat protiútoky. Ty dokázala defenzíva domácích zachytávat. Po půlhodině hry Olympia otočila zápas na svou stranu zásluhou Kaupa.

Hosté srdnatě bojovali, a v 36. minutě dostali další úder. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Rutkovský a Olympia dohrávala zbytek první půle a celý druhý poločas v početní výhodě o jednoho hráče v poli. Do přestávky se ale stav neměnil.

Do druhé poloviny utkání vstoupili hosté i v početní nevýhodě mnohem aktivněji a snažili se útočit. Domácí toho využili a v 57. minutě vstřelili Cabálem hostům do otevřené obrany třetí gól a zdálo se být rozhodnuto. Fotbalisté Chomýže ale prokázali bojovné srdce, i za nepříznivého stavu bojovali o zvrat ve vývoji utkání. Po standardní situaci a dorážce Vaňka se v 69. minutě vrátili do zápasu.

Vstřelený gól hosty ještě více povzbudil, Chomýž se snažila vyrovnat. Nebezpečná byla hlavně po standardních situacích a průnicích Tabacha s Beczkem. Domácí odpovídali rychlými protiútoky. V zakončení ale scházela přesnost a důraz. Naděje oslabeného týmu hostů tak stále trvala. Vyrovnat mohl Baczke a po něm Hába. Stav se ještě neměnil.

Na druhé straně měl šancí Cabál a po něm Svrčina, ani jeden proti dobře chytajícímu brankáři Chomýže ale neuspěl. Tlak Chomýže přinesl hostům zasloužené vyrovnání v 86. minutě. Po průniku Baczkeho po levé straně se dostal míč na hranici pokutového kopu až k hostujícímu Hábovi a ten mazácky přesnou střelou vyrovnal na konečných 3:3.

Chomýž pak ustála i závěrečnou snahu Olympie a po zásluze si i v deseti hráčích odvezla ze hřiště Olympie cenný bod.

Olympia Bruntál – Sokol Chomýž 3:3 (2:1)
Branky: Jan Krajčovič, Kaup, Cabál – Vaněk 2, Hába

Olympia Bruntál: Juračka – Piňos, Jan Krajčovič, Maněk, Stoklasa – Chudý, Kaup, Cabál, Dorňák – Tomáš Orság, Svrčina, střídal: Strnadel, trenér: Jaroslav Kyselý
Chomýž: Šlosar – Kubík, Juroška, Rutovský (36. ČK), Petr Baczke – Hába, Michal Moravec, Tomáš Moravec, Tabach – Kopecký, Šindler, trenér: Stanislav Dorotík