V sobotním derby 5. kola I.B třídy s Úvalnem odehrál celý zápas, ani on však nic nezměnil na střeleckém trápení domácího mužstva. Šanci přitom měl, ale z hranice šestnáctky po přestávce zamířil nad břevno. Jako trenér a útočník v jedné osobě.

Co Chomýži chybělo k brance, aby rozhodla okresní derby? „Větší důraz v koncovce a víc ofenzivní hry po křídlech. Máme mladé kluky převážně z krnovského dorostu a chceme po nich, aby se právě tohle naučili,“ přemítal Lhoťan.

Hrající kouč Sokola ale nakonec přiznal, že nerozhodný výsledek odpovídal průběhu utkání, byť se hosté ve druhé půli převážně bránili: „Vzhledem k tomu, že jsme v nastaveném čase mohli sami inkasovat, tak asi ano. Derby je derby, ale i přesto bod beru.“

Lhoťan také pochválil hru soupeře z Úvalna, který dosud ještě neprohrál. „Hráli dobře, mají celkem vyvážený mančaft, a snad i proto jsou v tabulce výš než my,“ řekl na adresu nyní šestého týmu I.B třídy. „Hosté mají rovněž kluky z krnovského dorostu, které jsem dřív trénoval. Myslím, že kormidelník Standa Dorňák dělá svou práci dobře, v týmu má místní kluky z Úvalna, kteří hrají srdcem, tak to má být,“ pokračoval.

Lhoťan už pomalu vyhlíží zimní pauzu

Chomýž vstoupila do letošní sezony bídně - se třemi body se krčí na předposledním místě tabulky. Rostislav Lhoťan tak nezastírá jisté rozčarování: „Nejsem spokojený. Pořád se trápíme v koncovce. Jsem ale přesvědčený, že při dvou výhrách se okamžitě posuneme nahoru,“ uvedl.

Lhoťan proto pomalu upírá pohled k zimní přestávce, v níž by rád posílil mužstvo. „Spolupráce s Krnovem během pauzy snad bude ku prospěchu obou týmů a na jaře se zvedneme. Strach teď ale nemám, kluci chodí poctivě trénovat,“ přiznal.

„Byl bych špatný trenér, kdybych tvrdil jako ostatní, že hrajeme hlavně o záchranu. Ale ne, my chceme hrát v horních patrech,“ pokračoval. Loňskou sezonu přitom Chomýž zakončila na výborné třetí příčce. „Bylo by skvělé, kdybychom ji obhájili,“ přeje si Rostislav Lhoťan.