V úvodu se soupeři prezentovali několika náznaky šancí. Stěbořice byly mírně aktivnější, ale udeřilo na druhé straně. Hned v desáté minutě si na dlouhý balón za obranu naběhl Bačovský, brankář hostů pozdě vyběhl a domácí útočník ho prostřelil, 1:0.

O sedm minut později poslala opět záloha Chomýže dlouhou přihrávku vzduchem na šestnáctku soupeře, Tabach sklepl míč Šindlerovi, ale ten v jasné gólovce přestřelil.

I Stěbořičtí se snažili o útočení. Několikrát se dostali na dostřel před gólmana Šlosara, ale nemířili přesně. Po půlhodině vyslal hostující záložník dalekonosnou střelu a za překvapeného Šlosara muselo zaskočit břevno.

Tři minuty před přestávkou dostali domácí možnost zahrávat přímý kop ze vzdálenosti pětadvaceti metrů od branky. Na povedený centr si naskočil Moravec, ale hostující brankář byl na místě.

V poslední minutě mohli domácí zvýšit. Do otevřené obrany Stěbořic se vřítil Tabach, ale jeho pokus o lob brankář vystihl. Ještě do poločasu bylo vyrovnáno. Hosté nacentrovali do šestnáctky Chomýže, první střelu ještě srazil domácí obránce, opakovaný pokus už skončil v síti, 1:1.

Ve druhé půli se na hřišti v Chomýži otevřela střelnice. Hned po pauze byli aktivnější hosté ze Stěbořic, gól do šatny je povzbudil. V devětapadesáté minutě posílali hosté zprvu přízemní centr do pokutového území Chomýže. Brankář Šlosar jej vyrazil jen k nohám hostujícího hráče, kterému však faul domácích zabránil zakončit. Rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu a hosté nezaváhali, 1:2.

Hned poté si Stěbořice vytvořily dvě další brankové šance, jednu zlikvidoval Šlosar, ve druhé mířili nad. Domácí se nevzdávali. V šedesáté osmé minutě kopali roh. První hlavičku hostující brankář vyrazil. Opakovanou střelu Tomáše Moravce chtěl odkopnout obránce, místo toho trefil vlastního gólmana a míč skončil v síti, 2:2.

O osm minut později Stěbořice znovu vedly. Po nákopu do domácí šestnáctky došlo ke skrumáži. Míč se dostal na hranici šestnáctky k nekrytému hráči, který jej technickou střelou uklidil k tyči, 2:3.

S Chomýží to vypadalo bledě, hosté jí však sami pomohli. Po zbytečném faulu uprostřed hřiště byl devět minut před koncem vyloučen hráč Stěbořic a domácí přesilovku využili. V osmdesáté minutě po sérii centrovaných míčů se dostal na levé straně velkého vápna k míči Bačovský a srovnal na 3:3.

Hned za minutu se v nenápadné akci na hranici šestnáctky otočil domácí Leško a pravou nohou k levé tyči zajistil Chomýži vítězství 4:3. „Hrálo se o šest bodů, takže to byl hodně důležitý zápas. Důležité bylo, že se tým nepoložil, když jsme dvakrát prohrávali. Kluci bojovali až do konce, šli jsme prostě vítězství naproti. Postavili jsme mladé kluky, kteří ukázali velkou bojovnost. Staří borci, na které jsem spoléhal, nemají v poslední době úplně nejlepší přístup k tréninku. Ale pokud budeme hrát s takovým nasazením jako dneska, tak půjdeme nahoru,“ hodnotil utkání domácí kouč Rostislav Lhoťan.

Chomýž – Stěbořice 4:3 (1:1)