Fotbalová mládež s rozpaky, Krnov měl namále

Bruntál - Výsledky mládežnických oddílů v uplynulé sezoně budí rozpaky. Z divize sestoupila žákovská Jiskra, překvapivý postup si naopak vybojovali starší dorostenci bruntálského Slavoje.

3.7.2009

Krnovští starší dorostenci (v červeném) se se štěstím udrželi v krajském přeboru.Foto: DENÍK/Jiří Gajdoš

Nepříliš velká radost nepanuje v našem okrese ani po skončení mládežnických soutěží. Ve vyšší divizní soutěži působil v minulé sezoně pouze žákovský tým Jiskry Rýmařov. Ostatní naše dorostenecká a žákovská družstva hrála krajské a okresní soutěže.

V krajském přeboru dorostu jsme měli dva zástupce, Slavoj Bruntál a FK Krnov. Mezi staršími dorostenci si lépe vedli svěřenci Jaroslava Kyselého. Po skončení soutěže dosáhl Slavoj na pětatřicet bodů a poměr branek 55:57, což mu stačilo na konečné deváté místo.

Výtečně si ale vedli mladší dorostenci Slavoje, kteří pod týmž vedením dokázali soutěž vyhrát a stát se tak přeborníky kraje. V poklesu výkonnosti pokračoval krnovský dorostenecký tým. Krnovští po sestupu z divize měli od úvodních utkání potíže i v krajském přeboru a nakonec zůstali svěřenci Rudolfa Klimenka těsně nad sestupovou pozicí na třináctém místě v tabulce se ziskem sedmadvaceti bodů a brankovým poměrem 60:73.

Rýmařovští dorostenci se vzdali postupu

Radost přinesli v krajské soutěži dorostu fotbalisté Jiskry Rýmařov. Jiskra hrála celou soutěž velmi dobře a nakonec obsadila se sedmapadesáti body a úctyhodným skórem 96:37 druhé místo, které bylo postupové. Rýmařovští se jej ale vzdali.

Velkým překvapením byly výkony nováčka soutěže Olympie Bruntál. Zkušený kouč Josef Seidl připravil velmi dobrý tým, který hrál od začátku sezony v předních patrech tabulky. Olympia nakonec skončila na třetím místě se ziskem sedmačtyřiceti bodů a brankovým poměrem 83:55. Na rozdíl od rýmařovských fotbalistů Olympia na postupovou nabídku kývla a od příští sezony si zahraje krajský přebor.

Třetím zástupcem v krajské soutěži dorostu byli fotbalisté Města Albrechtic. Avízo hrálo celou soutěž s mladým týmem, za který nastupovali i žáci a na výkonech to bylo znát. Konečné třinácté místo s patnácti body a skórem 34:107 znamená sestup do okresního přeboru. V krajské soutěži nahradí albrechtické fotbalisty tým Sokola Vrbno pod Pradědem, který pod vedením Jiřího Veningera vyhrál okresní přebor.

Žákovská Jiskra bitvu o záchranu divize nezvládla

Také žákovské soutěže nám příliš radosti nepřinesly. V divizi hrála jen Jiskra Rýmařov pod vedením Kamila Furika. Tým bojoval do posledního utkání o udržení, ale nakonec skončil na třináctém místě a sestupuje do krajského přeboru. V té hrál v minulé sezoně i Slavoj Bruntál. Tým Radka Reiskupa bojoval o zadní příčky a v závěru soutěže ztrácel body. Konečné třinácté místo s třiadvaceti body a poměrem gólů 31:53 je příčinou sestupu do krajské soutěže.

Mladší žáci Slavoje pod Jiřím Skálou sice obsadili desátou příčku, ale ta na sestupu Slavoje z krajského přeboru nic nemění. V krajské soutěži žáků nás reprezentovaly čtyři oddíly a ani jeden zrovna nezářil. Nejlépe si vedli svěřenci Marcela Cudráka z Krnova, kteří nasbírali pětatřicet bodů a při poměru branek obsadili sedmé místo. Mladší žáci Krnova pod Ladislavem Schreierem skončili také sedmí.

Vzestup výkonnosti v žákovské kategorii naopak zaznamenali ve Městě Albrechticích. Tým Romana Bočka hned ve své první sezoně v kraji hrál velice dobře a zisk devětadvaceti bodů a skóre 45:44 jej posadilo za Krnov na osmé místo. Výborně si vedli také nadějní albrechtičtí mladší žáci, kteří skončili pátí.

Vrbenští i žáci Olympie nepodávali optimální výkony

Zklamáním byly výkony žáků Olympie Bruntál. Svěřenci Jiřího Filipčíka podávali v celé sezoně nevyrovnané výkony a zisk pouhých deseti bodů a katastrofální skóre 18:95 usadil Olympii na sestupové jedenácté místo. Vzhledem k tomu, že žádný oddíl neprojevil zájem o postup z okresního přeboru, tak svaz žáky Olympie naštěstí v soutěži ponechal. Mladší žáci Olympie obsadili konečné šesté místo.

Poslední z našich zástupců, Vrbno pod Pradědem, bylo od začátku soutěže až do konce na chvostu tabulky. Jediné vítězství zaznamenal věkově velice mladý tým pouze na Olympii a čtyři body při poměru 22:121 znamenaly poslední, dvanácté místo. Nadějí jsou mladší žáci Vrbna, kteří obsadili devátou příčku. Skupiny okresního přeboru žáků vyhráli fotbalisté Krásných Louček a Světlé Hory. Ve finálovém utkání pak dominovali hráči Krásných Louček, kteří se stali přeborníky okresu, ale postup do krajské soutěže odmítli.

Autor: Jiří Stanovský

3.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 15 000 Kč

Přepážkoví konzultanti v pojišťovnách Přepážkový pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Hledáme pro oblastní kancelář v Bruntále komunikativní kolegy s příjemným vystupováním, obchodním duchem a orientací na výsledek., Obsluha stávajících a nových klientů, finanční poradenství., Minimálně SŠ vzdělání, ochota vzdělávat se, komunikativnost a aktivní přístup, uživatelská znalost práce na PC, praxe v obchodní činnosti, pojišťovnictví nebo příbuzném oboru vítána, čistý trestní rejstřík., Nabízíme proškolení a certifikaci v oboru pojišťovnictví a finančních služeb., Hlásit se na e - mail : barbora.svidrnochova@uniqa.cz, Z : 16.4.2018. Pracoviště: Uniqa pojišťovna, a.s. - pracoviště, Dr. E. Beneše, č.p. 1873, 792 01 Bruntál 1. Informace: Barbora Švidrnochová, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 24 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Albrechtice, svářečský průkaz EN-1 135 P, T, resp. EN 287-1 111, P, T,, Hlásit se na e - mail frantisek.hodny@cz.bosch.com nebo na telefon 554 694 509, Z : 9.1.2018. Pracoviště: Bosch termotechnika s.r.o. - provozovna krnov, Ve Vrbině, č.p. 588, 794 01 Krnov 1. Informace: František Hodný, +420 554 694 509.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 500 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař - ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Sladovnická 137/17, Požadujeme teoretickou a praktickou znalost přípravy pokrmů tradiční čínské kuchyně, čínský jazyk vítán., Hlásit se nejdříve telefonicky na tel. č. 735 272 637 / Po - Pá vždy od 14.00 do 18.00 hodin / a domluvit si schůzku., Z : 24.4.2018. Pracoviště: Chang yuan s.r.o. - pracoviště, Sladovnická, č.p. 137, 792 01 Bruntál 1. Informace: Wel Chen, +420 735 272 637.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Změna provedena dne 21.10.2016, místo výkonu práce : Krnov, Revoluční 49, příjemné vystupování, bezúhonnost, praxe výhodou, hlásit se na tel. č. 775872835 / po - pá vždy od 9.00 do 15.00 hodin /, Z : 20.6.2016 A : 23.10.2017 A : 24.4.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště krnov, Revoluční, č.p. 958, 794 01 Krnov 1. Informace: Škubalová, +420 775 872 835.

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
133

Vládní návštěva v kraji skončila. Kam Babiš s ministry zamířil? Podívejte se!

"Co nesežere kůrovec to povalí vichřice." Holiny v okolí obce Petrovice.
28

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Krnovští gymnazisté uspěli v Biologické olympiádě

Nedávno se ve Středisku přírodovědců v Ostravě sešli nejlepší biologové moravskoslezských středních škol, aby poměřili své znalosti v krajském kole Biologické olympiády. Hlavním tématem obou kategorií byly odpady v přírodě.

Pozor na kola! Zámek nestačí

Kola zmizela v minulých dnech ze stojanů i ze sklepa. Jen minulé úterý řešili policisté tři krádeže.