Důvod tohoto ojedinělého zápasu byl prostý. Jeden z brazilských hráčů, Vinicius, strávil rok na zdejším gymnáziu. Po dvou letech přijel s přáteli navštívit bývalé spolužáky z tehdejší 2. A a rozhodl se s nimi přitívat, jak jinak, než typickou brazilsko– českou zálibou – fotbalem.

V prvním utkání se střetl tým studentů prvních ročníku gymnázia s brazilskými „borci“. Do poslední vteřiny bylo toto utkání velmi napínavé, proto také skončilo vyrovnaně 4:4.

Po krátké pauze následovalo přátelské utkání Brazilců a studentů čtvrtých ročníků. Zápas byl pastvou pro oči. Brazilská taktická hra v kombinaci a přesnou střelbou a báječnou obranou skončila rekordním výsledkem s ohromným rozdílem šestnácti gólů pro Brazilce.

Atmosféra zápasu byla velice bouřlivá a napjatá. Našli se zde fanoušci jak českých, tak i brazilských hráčů, kteří nic nenechali náhodě a takto ojedinělý zápas dokázali v přátelském duchu podpořit.

Hráči i jejich příznivci si toto utkání opravdu užili a doufají, že napřesrok se budou moct jejich spolužáci s nižších ročníků zúčastnit podobného zápasu.

Fotbalové utkání mohli sledovat také budoucí studenti krnovského gymnázia v rámci akce Den otevřených dveří.