Výběr trenéra Kozla začal skvěle. Už po třech minutách se k odraženému míči dostal Vít a jeho tečovaná pumelice skončila přesně u tyče. Krátce nato sice gólman San Marina vyrazil dělovku Karabce, jenže přímo do míst, kde číhal Vít, jenž poslal český tým do dvoubrankového vedení.

Češi ve hře dominovali, soupeři málokdy půjčili míč a brzy přidali třetí zásah. Firbacher nadvakrát proměnil penaltu a zvýšil na 3:0 pro české mladíky. Ti po změně stran přidali další tři branky a po trefách Szewieczka, Vlčka a Zeronika nakonec zvítězil hladce 6:0.

BK Opava - Kingspan Královští sokoli
VIDEO: I druhý zápas zvládla Opava s přehledem

„Je to pro nás splněná povinnost. I když i takové zápasy bývají složité, když se nedají góly. My jsme je ale dali hned na začátku a mužstvo ožilo. Přáli jsme si dobrý start, abychom se uklidnili. Nejdůležitější utkání nás ale čeká v sobotu,“ přiznal trenér českých mladíků Luboš Kozel.

Česko "19" – San Marino "19" 6:0 (3:0).

Branky: 3. a 16. Vít, 22. Firbacher, 53. Szewieczek, 84. Vlček, 90+1. Zeronik. Rozhodčí: Hamiti – Myftari, Portelli. ŽK: Tomassini, Casali (oba San Marino). Diváci: 412.

Česko "19": Markovič – Szewieczek, Cedidla, Vlček, Žilák – Žambůrek, Vít (56. Svoboda) – Karabec, Kozák (73. Zeronik), Radosta (73. Pech) – Firbacher (56. Kosař). Trenér: Luboš Kozel.

San Marino "19": Colombo – Franciosi, Matteoni, Fabbri, Tosi (65. Grassi) – Valentini – Ciacci (58. Casali), Tomassini (90+1. Gessaroli), Rastelli, Contadini (58. Santi) – Piscaglia (58. Pasquinelli). Trenér: Pietro Rossi. (šim)