„Bod vnímám kladně, protože když si vezmu i Karvinou, tak je vidět, že soupeři z nás mají respekt, což je dobře,“ radoval se po utkání lodivod domácího celku Milan Furik.

Vedení se ujali hosté. Opavu poslal do vedení hráč áčka Bronislav Stáňa, Rýmařov kontroval o šest minut později trefou Daniela Dydowicze. „Bohužel se k nám dostali a Stáňa se prosadil. Pak se ale naštěstí krásně trefil ze standardky Dydowicz, Šromovi absolutně nedal šanci,“ poznamenal stratég Rýmařova. Za dalších pět minut si ale Opavští vzali po nedorozumění v obraně Jiskry vedení zpět, vlastence si dal Hleba. „Míč se mu odrazil od kolena přímo do branky, byl to pro nás smolný moment,“ komentoval Furik inkriminovanou situaci.

Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé půli. Domácím se po hodině hry podařilo vyrovnat, trefil se Šupák. Rýmařovský kanonýr mohl rozhodnout patnáct minut před koncem, ve vyložené šanci ale výjimečně selhal. „Jsme zvyklí, že takové šance dává,“ přiznal padesátiletý stratég.

Utkání tak skončilo nerozhodně a Rýmařov zůstává druhý. „Je třeba brát v potaz, že soupeř přijel se sedmi osmi hráči áčka, takže bod bereme. Na druhou stranu by nás ale takoví hráči asi měli přehrát víc,“ podotkl Milan Furik.

RÝMAŘOV – OPAVA B 2:2 (1:2)

Branky: 25. Dydowicz, 62. Šupák – 19. Stáňa, 31. vl. Hleba. Rozhodčí: Šimoník – Kološ, Rabušic.

ŽK: J. Furik, K. Kocúr, Šupák – Helebrand, Řezníček, Zapalač, Souček.

Diváci: 228.

Rýmařov: Kameník – Hleba (82. D. Furik), K. Kocúr, Kučera, P. Kundrátek – L. Kundrátek, Dydowicz, J. Furik (56. Tomeček), Němec – Navrátil, Šupák (90. György). Trenér: Milan Furik.