„Musím tým opravdu pochválit. Smazat dvoubrankové manko prakticky za poločas a navíc nakonec ještě zvítězit na hřišti zkušeného týmu považuji za opravdový úspěch,“ řekl manažer Antonín Mura. Albrechtičtí fotbalisté se v prvním poločase rozehrávali pomalu. Aktivnějším celkem byli domácí. „V prvním poločase jsme byli málo aktivní a chybovali v obraně. Kvalitního soupeře jsme tím dostávali do hry a dvakrát inkasovali,“ dodal jeden z trenérů, Vludyka.

Albrechtičtí inkasovali ve 23. minutě z kopačky Mulera. A jakmile se v 39. minutě trefil Lhoťan, utkání pomalu ztráceli mezi prsty. Navíc zvýšit vedení domácích na rozdíl tří branek mohl ještě znovu Lhoťan. Nestalo se a ke slovu přicházeli fotbalisté Avíza. „Tým se vypnul k velmi dobrému výkonu a už závěr poločasu naznačil naše možnosti“, poznamenal druhý trenér, Procházka.

Do zápasu se přes léto přebudovaný albrechtický kolektiv vrátil v poslední minutě prvního poločasu gólem Lose. Hostující kolektiv byl lepším týmem a herně svého soupeře začal přehrávat. Výsledkem byl již osm minut po přestávce vyrovnávací gól jednoho z nejlepších hráčů hostů, Bartoníčka. „Kluci hráli druhý poločas výborně a domácím toho příliš nedovolovali,“ řekl ještě Procházka.

Zasloužené body

Avízo stupňovalo svůj tlak a domácí byli zaskočeni. Necelou půlhodinku před koncem dokončil obrat v utkání další z výborných aktérů zápasu, Los. Ten svým druhým gólem v utkání poslal hosty poprvé do vedení. Dolní Benešov byl sražen na kolena a hosté pokračovali ve výborném výkonu z druhé půle. V závěrečných minutách domácí bojovali alespoň o vstřelení vyrovnávací branky, ale albrechtický tým si zasloužené vítězství nenechal utéct.

„Za druhý poločas si vítězství určitě zasloužíme. Byli jsme lepší a prokázali jsme to i dvěma góly. Kluci si vyhrát zasloužili. V sobotu dopoledne hrajeme v Porubě a pokusíme se na úvodní výhru navázat. Nebude to ale jednoduché,“ zakončil manažer Antonín Mura.

O průběhu zápasu se můžete dočíst ZDE.