Fotbalisté Slavoje Olympie Bruntál ještě oficiální přípravu na jarní část I.A třídy nezahájili, ale o pohybech v kádru už se samozřejmě jedná. „Ještě jsme v zimním spánku, příprava začíná až 2. února," usmíval se trenér Antonín Mura a pokračoval:

„Kluci jsou ale už teď pořád v pohybu. Hrají každý týden sálovku. Mě to moc nebere. Až minulý víkend jsem tam byl s týmem potencionálních posil a mladých hráčů a hned se povedlo vyhrát."

Právě zkušený kouč přišel k týmu, kterému se příliš nedařilo, až v rozjeté soutěži a dokázal otočit kormidlem směrem k úspěchům. Bruntál se zvedl z „klidných vod" až na druhé místo soutěže. A na jaře bude dozajista chtít bojovat o postup.

Antonín Mura ale ví, že musí mužstvo posílit. „Chtěl bych, aby přišli minimálně dva hráči, maximálně pak čtyři. Jinak myslím, že z devadesáti procent budeme hrát se stejnou sestavou, která absolvovala už podzim," říkal bruntálský trenér a pokračoval: „Případné posily jsou zatím v jednání, většinu si ještě nechám pro sebe."

Na halovém turnaji v Bruntále uplynulou sobotu se v dresu Slavoje Olympie objevily i známé tváře, Josef Holčák, který předtím působil v Břidličné, nebo Michal Schreier, ten donedávna kopal divizi v Rýmařově, potom se stěhoval do Mokrých Lazců.

„Holčák nás určitě neposílí. Michal Schreier s tím pořád koketuje. Rozhodně bych se jeho příchodu nebránil, ale chci ho samozřejmě nejdříve vidět v zápasech," uvedl jasně Antonín Mura.

Další hráče bude bruntálský klub hledat především v tomto regionu. „Chceme vyzkoušet mladé kluky z Jindřichova. Potvrdit můžu Tomáše Němce z Vrbna. Zkrátka chceme, aby to byli hráči se vztahem k našemu regionu," objasnil lodivod Slavoje Olympie Bruntál.

A padlo ještě jedno zajímavé jméno. Jedná se o příchodu Martina Banovce, v současné době hráče olomoucké Sigmy. „Je to původně kluk z Města Albrechtic, patří Sigmě. Fanoušci ho mohli vidět i v dresu Krnova," představil fotbalistu kouč.

Bruntálským v zimě nehrozí žádné dramatické odchody. „O odchodech nevím. Naše strategie je taková, že nechceme nikoho držet násilím, když někdo bude chtít odejít jinam, pustíme ho. Sázet budeme na tradiční osu mužstva jako na podzim, tedy brankář Šulák, pak Krajčovič, Šanda, Orság, Cabal, kolem nich tým postavíme," vykládal zkušený bruntálský trenér.

Od pátku 5. února pak startuje v Bruntálu herní část přípravy, kdy se Slavoj Olympia střetne s Břidličnou, hned o den později se mu postaví Vrbno. „Máme dva týmy, takže jsem tu přípravu postavil tak, abychom hráli v pátek večer a pak hned v sobotu. Máme naplánováno devět, deset utkání. Budeme hrát i s Kravařemi, s týmy ze 2. ligy a dalšími mužstvy z regionu," nastínil organizaci přípravy Antonín Mura.