O zimní přestávce
Příprava mohla být lepší, v rámci možností jsme udělali to, co se prakticky udělat dalo. Tři nejlepší hráči nám odešli na hostování, a tedy Pavel Švajda do Uničova, Píca a Daniel Hoffman do Mikulovic, které vede Antonín Mura z Albrechtic. Největší posily nás tak opustily. V jednání je příchod dvou hráčů, jména zatím nemůžeme prozradit. V Mikulovicích se nám však zranil Martin Stefanovský, do týmu se vrátí nejdříve zhruba za dva měsíce, asi půjde na operaci.

O přípravných zápasech
Herně to nebylo vůbec špatné, ale chybí nám proměňování šancí a vykrytí standardních situací. Za zápas máme například čtyři tutovky, ale žádnou z nich neproměníme, v tom jsme trošku zakletí. Dokážeme zatlačit soupeře k jeho šestnáctce, ale vstřelit gól, to nemůžeme.

O stavu bruntálského hřiště
Téměř veškeré přípravné zápasy jsme odehrály na umělém trávníku Olympie Bruntál. Venku jsme hráli pouze v Jakartovicích a v Mikulovicích.

O jarním debutu
S Bohumínem jsme na podzim doma prohráli 1:2, přitom jsme byli herně lepší, na šance bychom vyhráli. Ale to je právě naše slabina, chybí nám zkušení střelci. Potřebovali bychom ještě ofenzivního útočníka jako je Tomáš Domiter, který je na hrotu zatím osamocený.

O atmosféře v kabině
Nálada je dobrá, kluci se těší na sezonu. Máme velmi mladý kádr, kterému sekundují starší a zkušení hráči, kteří sestavu tmelí. Mladší se od nich pochopitelně učí, je to pro ně velká motivace, v kádru máme totiž velmi mladé ročníky.

O novém předsedovi klubu
Nový předseda začal komunikovat s mužstvem, stabilizoval situaci v klubu. Je zde i obrovská snaha ze strany výboru. Změny rozhodně přispěly k lepšímu, vedly také k narovnání vztahů Slavoje mimo jiné s městem. Měli jsme velmi kladné jednání se starostou a s místostarostou ohledně situace v klubu. Vedení města chtělo znát naši momentální pozici a naši snahu registrovali pozitivně. Byla tady spousta fám, které se nezakládaly na pravdě.

O záchraně
Budeme se snažit! Hodně na tom pracujeme, i na poslední chvíli se snažíme zlanařit nějaké hráče. O záchranu budeme bojovat zuby nehty. Pokud se Rýmařov udrží v divizi, tak bude z krajského přeboru padat nanejvýš jeden nebo dva týmy. Můžeme tak mít teoretickou šanci, abychom se udrželi v soutěži. Rozhodně nepředpokládáme, že skončíme desátí, ale na třetí příčce od konce bychom se udržet mohli. Momentálně děláme vše pro záchranu. Samozřejmě bychom v příštím ročníku byli ekonomicky silnější, takže bychom si mohli dovolit i případné posily. Někteří hráči se nám pak vrátí z hostování.

O možném sestupu
To by sice bylo velké zklamání, ale žádná tragédie. Máme k dispozici velice mladé mužstvo, s kterým se dá do budoucna dobře pracovat. Museli bychom však posílit, což by byl předpoklad pro opětovný návrat, soutěž bychom ale těžce vykopávali zpět. V první řadě však u nás bylo finanční pokrytí dluhů, abychom se dostali z ekonomické krize. Proto z mužstva odešli někteří hráči na hostování. K dispozici tak momentálně máme jisté finance a proto zkoušíme získat nové hráče.

Jakou sestavu má Slavoj k dispozici?
Brankáři: Žáček, Sobotka.
Hráči: Pavel Dankovič, Jindřich Dankovič, Erben, Pánek, Vajďák, Ivo Bačo, Ondřej Bačo, Chudý, Kopec, Foltýn, Domiter, Raab, Michna, Martin Stefanovský, Zdeněk Parol, Samson.
Trenéři: Štěpán Rubíček a Karel Stefanovský.