Po úvodním oťukávání přišel ve 14. minutě úder ze strany bruntálského mužstva. Patrik Havlíček našel přesnou přihrávkou Zdeňka Orsága a ten levačkou poslal míč k tyči bezmocného brankáře Svrčiny. Bruntálští byli aktivní a snažili se na úvodní branku navázat. Ve 21. minutě ale přišla chyba v obraně hostů. Po špatně odkopnutém míči se dostal ke střele domácí Ferenc, který nedal brankáři Minarčíkovi šanci.

Ve 41. minutě přišel hodně sporný moment v neprospěch bruntálského kolektivu. Po centru do šestnáctky hostů rozhodčí pískl a přerušil hru. Bruntálští přestali hrát a domácí situaci dohráli a dopravili míč do sítě hostů. K překvapení všech hlavní arbiter výrok změnil a branku nepochopitelně uznal. Hosté byli hodně zaskočeni a nic výraznějšího si už do přestávky nevypracovali.

Do druhé poloviny utkání nastoupil SO Bruntál opět řádně nabuzen a toužil po vyrovnání. Ve 47. minutě využil Češek špatně zahrané malé domů a samostatný průnik na gólmana Bohumína zakončil vyrovnávací brankou.

Vstřelený gól hosty nabudil a v 64. minutě mohlo být ještě lépe. Po přihrávce Češka se ocitl před brankářem domácích Orság, bránu ale netrefil. A v 67. minutě přišel trest. Po rohovém kopu hosté nepokryli domácího Poštulku a ten vrátil vedení na stranu domácího mužstva.

Hosty inkasovaný gól neposlal do kolen. Bruntálští soupeře zatlačili k jeho bráně a v 74. minutě mohlo být vyrovnáno. Míč směřující do sítě Bohumína ale z brankové čáry odvrátil domácí Košťál. Hostující fotbalisté pokračovali v náporu až do závěrečných minut.

Zatažení domácí dokázali centry do své šestnáctky odvracet a také střely hostů nebyly přesné. Rozhodnutí přišlo ve druhé minutě nastavení. Domácí Socha vystihl malou domů Bruntálských a rozhodl o osudu zápasu, ve kterém Bruntálští i přes porážku rozhodně nezklamali.

„Myslím, že jsme sehráli velmi dobré utkání, a hráče musím za dnešní výkon opravdu pochválit. Většinu zápasu jsme byli herně lepší, ale okolnosti a některé situace to změnily. Výsledek rozhodně neodpovídá průběhu hry a mrzí nás. Kluci ale dokázali, že máme na čem stavět, a v dalších zápasech to musíme prokázat," řekl po zápase v Bohumíně rozladěný kouč SO Bruntál Antonín Mura.

Bohumín – SO Bruntál 4:2 (2:1)
Branky: 22. Ferenc, 41. Patrik Poštulka, 68. Lukáš Poštulka, 92. Socha – 14. Orság, 47. Češek
Bruntál: Minarčík – Jan Krajčovič, Horák, Mohyla, Došla – Tomáš Němec (65. Žatka), Patrik Havlíček, Hendrych (86. Kopec), Češek – Ostrák, Zdeněk Orság. Trenér: Antonín Mura