Na úspěch v podobě vítězství v okrskovém kole a okresním finále navázali žáci Základní školy Cihelní 6 z Bruntálu i v krajském finále McDonald´s Cupu v Ostravě, kde vynikajícím způsobem překvapili všechny přítomné fotbalové odborníky mládežnické kopané, stali se po zásluze vítězi turnaje a krajskými přeborníky pro rok 2011.

Krajské finále hostila Ostrava

Družstvo ZŠ Cihelní 6 z Bruntálu pod vedením Jitky Hájkové cestovalo ke krajskému finále do Ostravy velice odhodlané. Finálový turnaj se hrál na hřišti ZŠ J. Šoupala, která je mládežnickou základnou Baníku Ostrava. Tým bruntálské školy tvořili žáci ročníku narození 2001 a mladších přípravek celků Slavoje a Juventusu Bruntál.

Ze Slavoje startovali Matěj Flekač, Martin Svoboda, František Pawlita, Vojtěch Baňař, Roman Láník, Oliver Guzan a Lukáš Petruno. Z Juventusu pak Adam Ščudla, Jan Staščák, Michal Hanel, Anna Pušková, Tereza Pušková a Michal Hájek.

Po příjezdu na místo konání turnaje si hráči užili i pár dovednostních soutěží a po následném slavnostním zahájení již nastoupili k úvodnímu utkání finálového turnaje.

Na úvod si poradili s favoritem

Hned v prvním utkání čekal na žáky ZŠ Cihelní z Bruntálu největší favorit turnaje, družstvo ZŠ J. Šoupala, které tvoří základ ligového Baníku Ostrava. Chlapci z Bruntálu se soupeře vůbec nezalekli a naopak všechny velmi příjemně překvapili. Dva góly Jana Staščáka a po jednom Anny Puškové a Michala Hanela znamenaly vítězství v poměru 4:1.

Od Třince nedostali ani gól

Dalším soupeřem ve skupině byla Základní škola Koperníkova z Třince. Bruntálská škola pokračovala ve velkém stylu a góly Olivera Guzana, Adama Ščudly, Terezy Puškové a Vojtěcha Baňaře znamenaly další výhru poměrem 4:0.

Ze skupiny A tak ZŠ Cihelní postupovala do semifinále z prvního místa. V semifinálovém zápase ji čekal velice těžký soupeř, Základní škola Dělnická z Karviné.

Rozstříleli Karvinou a šli do finále

Malí fotbalisté ze ZŠ Cihelní předvedli opět skvělý a nadšený výkon, který je dovedl k rekordnímu a neuvěřitelnému vítězství 11:2. O branky se podělili Adam Ščudla, který se trefil hned pětkrát, František Pawlita dal dvě, Tereza Pušková, Oliver Guzan, Jan Staščák a Matěj Flekač po jednom góle.

Bruntálská ZŠ Cihelní svou hrou i postupem do finále doslova šokovala přítomné zástupce z řad ligových oddílů, kteří se společně těšili na finálový duel. V něm se opakovalo úvodní utkání ze skupiny A, kde soupeřem bruntálských žáků byla přípravka Baníku Ostrava, tedy ZŠ Šoupalova.

Finálový duel s přípravkou Baníku

Malí ostravští fotbalisté se tentokráte na zápas hodně koncentrovali a od jeho zahájení měla hra vyrovnaný průběh. Oba týmy si vypracovaly několik brankových příležitostí, ale nedokázaly je proměnit. Gól nepadl po dramatickém závěru ani na jedné straně.

V normální hrací době tak utkání skončilo bez branek a o vítězi utkání a krajském přeborníkovi Mc Donald´s Cupu pro rok 2011 musely rozhodovat pokutové kopy.

Bruntál zvítězil po penaltách

Oliver Guzan, Jan Staščák ani Michal Hanel z bruntálské ZŠ Cihelní nezaváhali. Hráči ZŠ Šoupalova však proměnili pouze dvě penalty a velké, ale zcela zasloužené překvapení bylo na světě.

Stalo se neuvěřitelné, výkřiky radosti, štěstí, pokřiky i objímání členů výpravy bruntálské ZŠ Cihelní nebraly konce.

Poprvé v historii se pohár pro nejlepší tým kraje v Mc Donald´s Cupu stěhuje do okresu Bruntál a to zcela po právu na Základní školu Cihelní 6 do Bruntálu.