Oba tým nastoupily do zápasu s otevřenou, útočnou snahou. Hra měla svižný průběh a přelévala se od jedné branky ke druhé, kde se množily i dobré střelecké příležitosti. Bruntálští mohli jít do vedení v 10. a 15. minutě, kdy promarnily velmi nadějné příležitosti. Albrechtičtí odpověděli ve 24. minutě, ale míč se zastavil ke smůle hostů jen na břevně domácího gólmana Beleje.

Ve 25. minutě se už skóre měnilo. Domácí Cabal viděl na velkém vápně dobře postaveného Patra Šandu, který střelou k tyči otevřel brankový výčet utkání. Hosté se snažili o odpověď, ale střelecky se neprosazovali. Do šancí se dostávali také bruntálští fotbalisté, ale nedotáhli. Ve 34. minutě měl možnost zvýšit vedení domácích nejprve Cabal a o chvíli později neuspěl sám před brankářem Města Albrechtic ani Štalmach.

Svižně začal i druhý poločas jinak pohledného a zajímavého utkání. Ve 49. minutě šel míč po ose Hajdík, Piňos až k Pokornému a ten navýšil vedení Bruntálu na rozdíl dvou branek. Útočný fotbal z obou stran se hrál i v dalším průběhu utkání. V 68. minutě se dostal do samostatné akce pět domácí Pokorný a Bruntálští vedli už rozdílem tří branek.

Hosté se snažili alespoň korigovat, ale v koncové fázi nebyli úspěšní. Produktivní domácí fotbalisté tak v 70. minutě přidali další gól do sítě albrechtického Avíza. Míč po akci Štalmacha odvrátili hosté na rohový kop. Po jeho rozehraní to byl právě Štalmach, který se hlavou zapsal mezi střelce utkání.

Snaha hostů byla odměněna v 85. minutě. Domácí zahráli ve vlastním pokutovém území proti pravidlům a hosté z pokutového kopu upravili na konečných 4:1 ve prospěch bruntálského kolektivu. V dalším přípravném utkání se FC Slavoj Olympia Bruntál představí v sobotu od 14.00 hodin na hřišti FC Krnov.

FC SO Bruntál - Avízo Město Albrechtice 4:1 (1:0)
Branky Bruntálu: 25. Petr Šanda, 49. a 68. Pokorný, 70. Štalmach
FC SO Bruntál: Erik Belej (45. Jiří Šulák) - Hajdík (Dominik Belej), Jan Šulák, Raab, Zabloudil - Zatloukal, Petr Šanda, Kaup, Pokorný - Štalmach (Piňos), Cabal. Trenér: Jan Sniežek