Generálku na nedělní zahájení jarní části I. A třídy v Oldřišově sehráli fotbalisté FC SO Bruntál na svém hřišti proti polskému Wienkovci. „Na poslední chvíli se nám omluvil třetiligový polský tým Bodzyanow a tak jsme sehnali náhradu alespoň v mužstvu nižší polské soutěže, který nám vyhověl," poznamenal na úvod předseda bruntálského oddílu Jan Urban.

Utkání se od začátku vyvíjelo lépe pro domácí kolektiv, který hrál s chutí a nasazením. Hostující hráči produkovali klasický polský fotbal založený na bojovnosti a se snahou o pohyb. Bruntálští fotbalisté byli fotbalovější a vytvářeli si více střeleckých příležitostí. Bojovnost Poláku na soupeře nestačila. Hráči FC SO Bruntál si vytvořili náskok a jejich převaha narůstala.

Hosté se snažili čelit bojovným výkonem a do přestávky stačili na čtyři inkasované góly alespoň jednou odpovědět. Druhých pětačtyřicet minut se neslo v jasné režii domácích fotbalistů. Bruntálští hráli s chutí a po dobrých kombinacích si vytvářeli spoustu brankových příležitostí. Skóre ve prospěch SO Bruntál utěšeně narůstalo.

Hráčům polského týmu navíc začaly viditelně docházet i síly. Fotbalisté Bruntálu zcela opanovali hrací plochu a utkání se stalo záležitostí skóre. To se nakonec zastavilo na výsledku 11:3 ve prospěch FC Slavoj Olympia Bruntál, která už v neděli vstoupí do mistrovského jara na hřišti Moravanu Oldřišov.

„Polští hráči bojovali a snažili se vzdorovat. Dokud měli síly, tak ještě jakž takž stačili. Postupně ale odešli fyzicky a zápas byl naší jednoznačnou záležitostí," dodal ještě k utkání fotbalový předseda FC SO Bruntál.

FC SO Bruntál - GKS Wienkoviec 11:3 (4:1)
Branky Bruntálu: Pokorný 4, Štalmach 2, Stefanovský 2, Petr Šanda, Kubes, Horák
FC Slavoj Olympia Bruntál: Erik Belej - Horák, Stoklasa, Jan Krajčovič, Hajdík - Pokorný, Petr Šanda, Kaup, Piňos - Štalmach, Stefanovský, střídali: Jiří Šulák, Jan Šulák, Dominik Belej, Schovánek, Kubes, Dluhoš. Trenér: Jan Sniežek, vedoucí: Josef Krajčovič