Bruntálský Juventus čelil konkurenci domácí Slávie, Bohemians Praha, Viktorie Žižkov, Mladé Boleslavi, Kladna, Českých Budějovic, Teplic, Sigmy Olomouc, Kozlovic u Frýdku Místku, Siatu Most, Měcholup, Brna, Zlína, Hradce Králové, Pardubic.

Pořadatelé rozdělili mužstva do čtyř skupin, ze kterých pak týmy podle umístění postoupily do dalších bojů. Nejmladší naděje Juventusu Bruntál byly zařazeny do nadmíru silné skupiny společně s věhlasnou Slávií Praha, Viktorií Žižkov a Mladou Boleslaví.

Nadějný bruntálský tým podal hned v úvodním utkání proti Slávii Praha vynikající výkon a v utkání měl stejně jako Slávia řadu brankových šancí. Po závěru velice kvalitního zápasu na sebe Juventus upozornil po celý zbytek turnaje překvapivou, leč zcela zaslouženou bezbrankovou remízou 0:0.

Rovněž v dalším utkání proti Viktorce Bruntálští bojovali a snažili se cestu za vítězstvím favorizovanému soupeři znepříjemnit. Žižkovští ale nakonec prokázali větší zkušenost a zajistili si dvoubrankové vítězství po výsledku 2:0 ve svůj prospěch.

V posledním zápase ve skupině čekal na Juventus celek Mladé Boleslavi. Svěřenci Karla Šujana i v tomto zápase srdnatě bojovali o příznivý výsledek, ale na kvalitního soupeře přece jen nestačili. Po porážce 0:2 byl Juventus vyřazen do skupiny o umístění na 9. až 16. místě, kde je znovu čekali soupeři zvučných jmen.

Hned v prvním duelu o konečné umístění nastoupili nejmladší fotbalisté Juventusu proti Spartě Praha, které po celé utkání houževnatě vzdorovali. V závěru se ale vyspělý tým Sparty prosadil a zvítězil poměrem 2:0.

Obrovský zážitek

V následném utkání čekalo na bruntálský tým družstvo z Měcholup. V utkání se chtěli bruntálští prosadit a při dobrých šancích ke vstřelení branky měli i smůlu. Více štěstí měly naopak Měcholupy, které dvěma góly zápas rozhodly.

V posledním utkání skupiny a celého turnaje čekala na Juventus opět Slávia Praha. V oboustranně pohledném utkání dobré úrovně padaly i góly. Na dvě branky bruntálského Harabiše ale dokázala Slávia čtyřikrát odpovědět a po velkém boji zvítězila 4:2.

Družstvo Juventusu se ale za výkony na pražském turnaji rozhodně nemusí stydět. Svědčí o tom i vyhodnocení zvláštní cenou za předvedené výkony pro talentované Terezku a Aničku Puškovou, které oblékají dres bruntálské mladší přípravky a také pozvání na večerní ligové utkání Slávie Praha s Kladnem, které se hrálo před 11 000 diváky.

Součástí turnaje byla i prohlídka Prahy, krásného stadionu v Edenu a setkání s hráči Slávie, Suchým, Necidem, Šmicrem, Krajčíkem a dalšími členy kádru. Na závěr měli chlapci z Juventusu možnost se vyfotit s Hornobenešovským odchovancem Jaroslavem Černým, který v současnosti obléká dres pražské Slávie.

„Byl to obrovský zážitek nejen pro kluky, ale i pro nás. Úroveň turnaje byla skvělá. Zažili jsme atmosféru ligového utkání na Slávii před 11 000 diváky, prohlédli si krásný stadion, setkali se s hráči Slávie a další. Určitě to stálo za to,“ řekl po návratu z pražského turnaje nadšený vedoucí bruntálského Juventusu Radek Hanel.