Domácí celek nastoupil bez čtyř hráček základní sestavy a tak prostor dostaly další fotbalistky z lavičky. Od úvodních minut byly domácí aktivnější a většinu času držely míč na svých kopačkách. V 8. minutě nastřelila Anna Pušková jen břevno prázdné branky hostí. Ve 14. minutě se už stejná hráčka dokázala prosadit, hlavou po rohovém kopu Jarošové vsítila úvodní branku zápasu.

Ve 23. minutě zahrával domácí tým další ze standardních situací. Míč se odrazil k Fišerové a ta povedenou střelou z dvaceti metrů zvýšila na 2:0. Hráčky Bruntálu si v dalším průběhu vytvořily množství příležitostí, ale gólu se dočkaly až dvě minuty před přestávkou. Před brankou se nejlépe orientovala Stefanovská a upravila na poločasových 3:0.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byly domácí fotbalistky dále lepším týmem a vytvářely si další brankové situace. Na stavu 3:0 však nic neměnily ani čtyři nastřelené tyče. Gólu se tak Bruntál dočkal až v 76. minutě. Po rohovém kopu Jarošové se prosadila před brankou Vítkovic Anna Pušková.

Hostující celek se dostával na domácí polovinu jen ojediněle a v 78. minutě se jim po pěkné akci podařilo snížit na 4:1. Poslední slovo ale měly znovu domácí hráčky. Hned po rozehrání na polovině hřiště se dokázala podruhé prosadit Stefanovská a uzavřela skóre na konečných 5:1 ve prospěch SO Bruntál.

„Holky hrály dobře, ale je škoda, že zahazují takovou spoustu šancí. Na to, že dnes nastoupily hráčky, které většinou nefigurují v základní sestavě, tak si se soupeřem poradily velmi dobře. A je jen pozitivní, že dostaly příležitost. V dalším utkání v neděli 1. května od 11.00 hodin doma s Horními Heršpicemi snad již nastoupíme v kompletnější sestavě," uvedl k utkání manažer dívčího týmu FC Slavoj Olympia Bruntál Ladislav Švajda.

FC Slavoj Olympia Bruntál - MFK Vítkovice 5:1 (3:0)
Branky: Anna Pušková 2, Stefanovská 2, Fišerová
Bruntál: Švajdová - Gocalová, Balážová, Fišerová, Klepáčková (60. Janíčková) - Kremserová, Jarošová, Anna Pušková, Stefanovská - Ondruchová, Tereza Pušková. Trenéři: Jiří Czakan a Lukáš Dorňák