V dalším záchranářském duelu hostil Bruntál na svém hřišti Velké Heraltice, šestý tým tabulky, ale podle výsledků nejlepší celek jara. „Po předešlých zápasech, kdy jsme ukázali, že hrát a bojovat umíme, jsme se těšili na další dobře odehrané utkání. Bohužel, opak byl pravdou. Naši hráči jako by zapomněli v kabině odhodlání, touhu po vítězství, bojovnost a fyzičku," kroutil hlavou trenér Radek Zatloukal.

Hosté se od počátku prezentovali velice pohyblivým fotbalem a to dělalo domácím problémy. Navíc hned v šesté minutě se Heraltičtí prosadili po standardní situaci. Před brankářem Šulákem měl útočník soupeře dost času, aby vymyslel, jak jej překonat.

„Branka padla hodně brzy, ale my jsme mohli hned z protiútoku vyrovnat. Byla to asi naše jediná kloudná akce v celém zápase, ale Kaup z malého vápna netrefil branku," povídal Zatloukal.

Velké Heraltice byly nadále aktivnější a neustále se tlačily do šancí. „V podstatě nás ve hře o dobrý výsledek držela jen jejich střelecká nemohoucnost, protože jinak nás přehrávali," konstatoval bruntálský trenér a pokračoval: „Z naší strany to byl až trapný výkon a za celý poločas jsme se dostali jen ke třem slibným standardkám."

Odhodlání Bruntálu poprat se o výsledek zmrazili hosté hned v padesáté minutě, kdy odskočili na rozdíl dvou gólů. „Potom už kontrolovali hru, my jsme se k ničemu nedostávali. Možná, že kdyby v jejich brance nebyl brankář, vůbec by to nevadilo. Za celý zápas jsme totiž mezi tyče vystřelili jen jednou," kritizoval herní projev svého týmu Radek Zatloukal.

Třetí branku přidali hostující fotbalisté po hodině hry, když se nekrytý hráč trefil hlavou. Bruntálští úplně fyzicky odpadli, nevymysleli jedinou pořádnou přihrávku. Završením všeho byla čtvrtá branka v jejich síti deset minut před koncem.

„Klidně to mohla být i větší ostuda," zlobil se Radek Zatloukal a pokračoval: „Snad to byl výpadek jen v tomto utkání. Hráči by si ale měli uvědomit, že bez tréninku se hrát nedá. Fotbalově na tom nejsme špatně, ale s běhavým soupeřem se odkryla naše největší slabina a to je téměř nulová fyzická kondice u některých hráčů.

Doufejme, že tahle facka přišla včas, hráči půjdou do sebe a v dalších utkáních se zlepšíme a zabereme," uzavřel trenér bruntálského béčka.

Slavoj Olympia Bruntál B - Velké Heraltice 0:4 (0:1)
Bruntál: Jiří Šulák - Dluhoš, Stefanovský (82. Čuda), Dorňák, Hajdík - Stoklasa (58. Rončák), Jan Šulák, Kačeriak (60. Svrčina), Kaup - Hendrych, Kovalovský. Trenér: Radek Zatloukal