Hosté se snažili o odpověď, ale jejich útočné snahy končily v bezpečné vzdálenosti od brány Dětmarovic. Do druhé poloviny utkání nastoupili hostujícího fotbalisté mnohem aktivněji a od úvodních minut převzali iniciativu na své kopačky.

Po průniku Orsága ve 48. minutě se stav ještě neměnil. Vyrovnání ale přišlo v 51. minutě. Domácí odvrátili útočnou akci Bruntálských pouze na rohový kop. K němu se postavil Kazár, který našel dobře postaveného Ostráka a po jeho hlavičce putoval míč do šibenice.

Po vyrovnávací brance vycítili hráči SO Bruntál šanci a chtěli západ zvrátit. Hosté měli míč častěji na kopačkách, jejich akcím ale scházelo více důrazu. Domácí stačili útočné snahy soupeře zastavovat před svým pokutovým územím a podnikat protiútoky.

V 82. minutě vyrobili hosté před svou brankou chybu, když váhali s odkopem, až se míč dostal k Hrtánkovi, který míč i za pomoci sporného zákroku na brankové čáře protlačil do sítě. Alespoň vyrovnání měl na kopačkách v samém závěru Orság, opuštěnou bránu netrefil.

„V prvním poločase jsme nepřeváděli nějaký velký fotbal. V naší hře byla ostýchavost a nedůraz. Navíc jsme hned v úvodu inkasovali laciný gól. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry a domácí tým jsme přehrávali. Dostávali jsme se do šancí a podařilo se nám brzy vyrovnat.

Bohužel nedůslednost a málo důrazu v koncovce znamenalo, že většina našich útoku nebyla dotažena. V závěru jsme trestuhodně opět propadli v obraně, kde jsme měli míč odvrátit od naší brány, ale soupeř využil naší nedůslednosti a myslím, že i za cenu faulu na brankové čáře nakonec dotlačil míč do sítě. Remízový zápas jsme tak zbytečně ztratili," hodnotil utkání kouč SO Bruntál Antonín Mura.

Dětmarovice - FC SO Bruntál 2:1 (1:0)
Branky: 4. Swaczyna, 82. Hrtánek - 51. Ostrák
SO Bruntál: Minarčík - Jan Krajčovič, Horák, Došla, Tomáš Němec (20. Cabal) - Češek, Šanda (77. Kaup), Zatloukal, Kazár (81. Klembara) - Ostrák, Orság. Trenér: Antonín Mura