Opravená tribuna, kabiny a umělé zavlažování. Bruntálští fotbalisté nyní mají být na co pyšní. „Velmi jsme se na to těšili. Všechno je nové. Zapracovalo se také na přilehlém tréninkovém hřišti, kde hraje naše mládež," popisoval trenér Bruntálu Antonín Mura.

Proti Kobeřicím to jeho celek neměl ani za mák jednoduché. Hosty totiž v devatenácté minutě dostal do vedení Němčík, přesná hlavička Zdeňka Orsága a trefa Marka Ostráka však znamenala ještě do přestávky otočení skóre ve prospěch domácích.

Sedm minut před koncem Kobeřice zásluhou René Writha vyrovnaly, ale poslední slovo patřilo Patriku Kundrátkovi. „Hostující výběr sice prohrál, ale musím říct, že soupeř měl velkou kvalitu a nebýt perfektního balonu za obranu, po kterém se nám povedlo potřetí skórovat, nevím, jestli bychom zvítězili," zauvažoval kormidelník bruntálské eskadry.

Výhra Slavoj Olympie je o to cennější, že tým v průběhu posledních dvou víkendů měl soutěžní volno. Aby se alespoň zčásti udržel v zápasovém rytmu, před týdnem sehrálo áčko s rezervou, která hraje I. B třídu, přípravné utkání. Dva odložené zápasy tak má klub k dobru. „Podle mého bylo cítit, že jsme nehráli. Byly tam nějaké chyby. Celkově to nebylo úplně optimální," uzavřel Antonín Mura.

SO Brutnál – Kobeřice 3:2 (2:1)
Branky: 21. Orság, 42. Ostrák, 84. P. Kundrátek – 19. Němčík, 83. René Wirth. Rozhodčí: Ochodek – Bebenek, Kubiena. ŽK: Němec – Robin Wirth, Schreier, Kryštof, Oberherr, Boček. ČK: Schreier
Bruntál: Minarčík – Krajčovič, Dohnálek, Češek, Žatka – Němec (70. Zatloukal), Šustr, Ostrák (81. Blažek), P. Kundrátek – Orság (88. Cabal), L. Kundrátek. Trenér: Antonín Mura